Jak wypadł w testach Bookeen Saga – czytnik w silikonowym etui? Jak sprawdza się w codziennym użytkowaniu? Zapraszam do lektury recenzji nieszablonowego czytnika zintegrowanego z silikonową okładką.

Nadchodzi ostatni tydzień przed świętami, a prezenty jeszcze niekupione. Zastanawiacie się nad wyborem czytnika. Poniżej subiektywna lista propozycji czytnika e-booków na prezent.
Czytnik PocketBook Touch HD 2, nowy flagowy okręt pocketbookowej armady wypłynął na jej czoło w listopadzie 2017 Czym różni się od poprzednika – PocketBook Touch HD i jak wypadł w testach pierwszy czytnik z regulacją barwy podświetlenia i menu w języku polskim?
Podczas niedzielnego spaceru natknąłem się na plakat akcji Czytaj PL na przystanku tramwajowym. Pośpiesznie ściągnąłem aplikację Woblinka i zeskanowałem kod…
Nieczęsto zdarza mi się pisać o czytnikach Nook amerykańskiej firmy Barnes and Noble od kiedy zrezygnowała ona z międzynarodowej ekspansji i wycofała się z Wielkiej Brytanii. Wtedy sporo czytników Nook trafiło na polski rynek. Teraz do sprzedaży ma trafić Nook Glowlight 3. Dlaczego warto zwrócić uwagę na ten czytnik?
W artykule o targach książki zapowiadałem premierę następcy czytnika PocketBook Touch HD. W przyszłym tygodniu do sprzedaży trafi PocketBook Touch HD 2.
Niedawno odgrzebałem swój czytnik InkBOOK Classic 2. Aktualizacja oprogramowania zakończyła się tym razem bez przygód. Za to aktualizacja aplikacji Legimi przyniosła pewne zmiany.
Wraz z wersją 2.60.4 (22-09-2017) aplikacji Legimi na czytniki InkBOOK Classic 2 i InkBOOK Prime dodana została możliwość tworzenia kolekcji.
Po roku od premiery PocketBook 631 Touch HD, flagowy okręt pocketbookowej armady dołączy wreszcie do grona czytników, na których będzie można skorzystać z abonamentu Legimi.
W dniach od 26-29 października odbędzie się kolejna edycja Targów Książki w Krakowie. Przejrzałem program imprezy w poszukiwaniu e-bookowych i czytnikowych śladów.
Na targach książki we Frankfurcie nad Menem przez francuską firmę Bookeen zaprezentowany został czytnik Bookeen Saga, który ma wyglądem przypominać książkę.
Więcej o czytniku Bookeen Saga w artykule:
Bookeen Saga – test i recenzja czytnika w silikonowym kubraczku
Po dłuższej przerwie do abonamentowej oferty Legimi wróciły czytniki za złotówkę. Tym razem do wyboru będą trzy modele. Czy zakup czytnika z abonamentem Legimi to opłacalne rozwiązanie?
Czytniki z ekranem 8 cali to nie jest wprawdzie żadna nowość na rynku. Trzeba jednak przyznać, że czołowi producenci czytników powiązanych z ich ekosystemami jak Amazon, Kobo i należące do niego od lutego 2017 r. Tolino, stronili od ekranów w formacie wyraźnie większym niż 8 cali. W ostatnim czasie zaczyna się to zmieniać. W tym tygodniu ogłoszono premierę nowego czytnika z ekranem 7,8 cala Tolino Epos.
Jesienią zeszłego roku francuska firma Bookeen wprowadziła na rynek dwa czytniki: droższy Cybook Muse HD z ekranem 300 ppi i łagodniejszy dla kieszeni Cybook Muse Light. Przez dwa tygodnie miałem przyjemność korzystania z tego drugiego. Zapraszam do lektury recenzji.
Wysuszone spojówki, zmęczenie oczu, bóle głowy, to dolegliwości, które się pojawić po wielogodzinnej nieprzerwanej pracy przed klasycznym monitorem. Sposobem na ulgę dla zmęczonych oczu może być Dasung Paperlike Pro – monitor z pasywnym ekranem w technologii E Ink.
Firma Dasung od 2015 r. pracuje nad monitorem wyposażonym w ekran z e-papieru, który nie męczy oczu, ponieważ odtwarza obraz odbijając światło. W tym roku ukazała się już trzecia edycja monitora Dasung Paperlike Pro.
W tym tygodniu ma ruszyć wysyłka czytnika Icarus Illumina XL HD 7.8 reklamowanego jako pierwszy czytnik z otwartym Androidem i sklepem Google Play z ekranem E Ink Carta 300 ppi o przekątnej 7,8 cala.
Na profilu marki InkBOOK pojawiła się wieść o aktualizacji oprogramowania czytników InkBOOK Classic 2 i InkBOOK Prime. Odkurzyłem swojego InkBOOK Classic 2 podłączyłem wifi, wybrałem aktualizację i poszedłem na spacerek. A po powrocie zobaczyłem…
Walka z pirackimi wersjami ebooków to walka z wiatrakami. Taka konkluzja płynie z badań zespołu naukowców z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem dr. hab. Michała Krawczyka.
Już we wrześniu na rynek ma trafić kolejny model Yotaphone 3 – kolejna edycja rosyjskiego smartfon z ekranem E Ink. Tym razem urządzenie rosyjskiej firmy Yotaphone Devices.
Abonament Legimi to jedna z ciekawszych na polskim rynku usług zapewniająca spory wybór pozycji czytelniczych w formie elektronicznej. Za miesiąc korzystania z e-księgozbioru ebooków opłata wynosi od 32,99 zł do 39,99 zł. Jest jednak sposób, by skorzystać z oferty Legimi całkowicie za darmo.
Po paru tygodniach użytkowania przyszedł czas do zrecenzowania aplikacji Legimi na czytniku InkBOOK Classic 2. Gwoli przypomnienia Legimi, to e-księgarnia słynąca przede wszystkim z oferty abonamentowej, dostępnej na wybranych czytnikach marki InkBOOK oraz na czytniku PocketBook Touch Lux 2 i PocketBook Touch Lux 3.
E-papier znajduje szereg zastosowań: od etykiet na półki sklepowe po tablice ogłoszeniowe. Pojawiają się też próby zaprzęgnięcia ekranów E Ink do roli szkicownika. Przykładem jest reMarkable – reklamowany jako „papierowy” tablet.
Po reklamacyjnych perypetiach udało mi się nabyć czytnik InkBOOK Classic 2 z całą obudową. Dokonując zakupu kierowałem się pragnieniem doświadczenia na własnej skórze blasków i cieni czytnika z Androidem.
W poprzednim wpisie dotyczącym kolejnej promocji na Kindle Paperwhite 3 zasugerowałem, że może być ona związana z wejściem na rynek nowego czytnika. Pojawił się przeciek lub plotka dotycząca nowego czytnika Kindle i te oto zdjęcie…
Okazuje się, że książki elektronicznej to nie jedyne zastosowanie czytników ebooków. Urządzenia te mogą znaleźć zastosowanie w muzyce zastępując karty czy zeszyty z zapisami nut.
Po brytyjskim Dniu Matki i włoskim Dniu Ojca przyszedł czas na promocję na Kindle z przytupem, tym razem w przeznaczonym do obsługi polskiego klienta niemieckim Amazonie. Przecenione zostały dwa modele z ekranami E Ink Carta i siatce pikseli 300 ppi: Kindle Paperwhite 3 i Kindle Voyage.
Od kilku tygodni toczy się dyskusja o projekcie ustawy o jednolitej cenie książki złożonym przez Polską Izbę Książki u Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podobny projekt próbowano przeforsować w poprzedniej kadencji Sejmu. Rozwiązania wprowadzające jednolite ceny książek wprowadzono w Europie Zachodniej min. we Francji i w Niemczech.
Arta Tech udostępnił aktualizację oprogramowania na czytniki InkBOOK Prime i InkBOOK Classic 2, które trafiły na rynek jesienią 2016 r.
W poprzednim tygodniu we włoskim Amazonie z okazji dnia ojca był Kindle Paperwhite 3.Teraz ten sam czytnik można kupić w brytyjskim oddziale Amazon taniej z okazji Dnia Matki.
Temat kolorowego e-papieru kilkakrotnie poruszałem na blogu. Jednym z największych braków współczesnych czytników jest właśnie brak kolorów. Ogranicza to ich zastosowanie. Podejść do technologii e-papieru było kilka, ale żadne dotąd nie zakończyło się sukcesem. Czy wreszcie nastąpi długo oczekiwany przełom?
Wpis stanowi kontynuację artykułu Jaki czytnik ebooków wybrać? (cz I)
W lutym ukazał się raport AAP (Association of American Publishers - Amerykańskie Stowarzyszenie Wydawców) dotyczący rynku wydawniczego za trzy kwartały 2016 roku.
Przedstawiciel firmy Arta Tech na paryskich salonach dumnie prezentował najmłodsze dziecko swojej firmy - czytniki InkBOOK Prime i InkBOOK Classic 2.
Z chwilą, gdy w listopadzie Arta Tech zaprezentował swoje dwa nowe czytniki InkBOOK Classic 2 i InkBOOK Prime, było prawdopodobne, że urządzenia pojawia się w ofercie abonamentowej Legimi. Na razie te prognozę spełnił tylko tańszy Classic 2.
Kobo to główny rywal Amazonu na rynku e-booków. Kanadyjsko-japoński koncern w ostatnich miesiącach był dość aktywny. W Niemczech przejął technologiczny segment platformy Tolino, w RPA zakupił eksięgarnię Exclusive Books. W tym tygodniu Kobo we współpracy z holenderską eksięgarnią bol.com uruchomiło ofertę abonamentową - Kobo Plus.
Kindle Direct Publishing to platforma Amazonu, pozwalająca na publikację e-booków na platformie amerykańskiego giganta. Od zeszłego lata Amazon testował nowe narzędzie edytorskie KDP Print.
Przeczytałem dziś na blogu swiatczytnikow.pl wywiad z jednym z założycieli BookRage.org, serwisu, który umożliwia zakup pakietu e-booków za dowolną kwotę. Jest to pomysł tak dobry, że aż warto go ukraść...i dziw, że nikt tego jeszcze nie zrobił.
Na początku grudnia 2016 r. pisałem o możliwej premierze nowego dwuekranowego smartfona Hisense A2. Doniesienie to okazało się prawdziwe i urządzenie trafiło na chiński rynek.
Stało się to o czym pisałem miesiąc temu. Amazon wypuścił wersję 1.19.2 Kindle for PC, w której pojawił się nowy format nowy format KFX i nowy DRM, którego nie można zdjąć z pomocą popularnej wtyczki do programu Calibre.