wtorek, 24 października 2017

Legimi także na PocketBook 631 Touch HD

Po roku od premiery PocketBook 631 Touch HD, flagowy okręt pocketbookowej armady dołączy wreszcie do grona czytników, na których będzie można skorzystać z abonamentu Legimi.

aplikacja Legimi na czytniku PocketBook 631 Touch HD

Legimi – polska firma z Poznania, słynąca z oferty ebooków w abonamencie, od 2013 r. podejmowała starania o udostępnienie swoich usług na jak największej liczbie urządzeń, w tym na czytnikach ebooków. Początkowo były to działające w oparciu o Androida czytniki Onyx, a następnie – InkBOOK.

W 2018 r. PocketBook Touch HD 2 doczekał się następcy. Więcej dowiesz się z artykułu:

PocketBook Touch HD 3 – test i recenzja czytnika

Jesienią 2016 r. do grona czytników obsługujących aplikację Legimi dołączyły PocketBook Touch Lux 2 i Touch Lux 3. Do sprzedaży trafił wówczas PocketBook 631 Touch HD z ekranem o E Ink Carta 300 ppi i obsługą formatów dźwiękowych. Wyraziłem wówczas nadzieję, że na nim też będzie można skorzystać z Legimi.

Sprawa doczekała się pomyślnego finału. Wraz z aktualizacją oprogramowania czytnika PocketBook 631 Touch HD do wersji 5.17.805 pojawi się aplikacja Legimi. Tym samym będzie on pierwszym czytnikiem z ekranem 300 ppi, na którym można korzystać z pełnej ebookowej oferty Legimi.

Wprawdzie od niedawno abonamentowa oferta Legimi została udostępniona na dotykowe czytniki Kindle (w tym Kindle Voyage, Kindle Paperwhite 3, Kindle Oasis z ekranami E Ink Carta 300 ppi), jednak w ograniczonym zakresie – 7 z ok. 20 tys. ebooków dostępnych w abonamencie, w ograniczonej formie – wymóg przynajmniej raz w miesiącu synchronizacji czytnika z aplikacją na komputerze, limit pobieranych w miesiącu ebooków(3 lub 5 – w zależności od wysokości abonamentu).

PocketBook 631 Touch HD będzie umożliwiał korzystanie z pełnego abonamentu Legimi w najwyższej dostępnej rozdzielczości na rynku urządzeń z ekranami E Ink. Jest to kolejny krok na drodze współpracy pomiędzy obiema firmami, po ostatnim powrocie czytnika PocketBook Touch Lux 3 do oferty „czytnik za złotówkę” w polskim Legimi i wprowadzeniu go do oferty „czytnik za euro” w niemieckiej wersji Legimi.

Źródło:

  • PocketBook – informacja prasowa z 24.10.2017

Sprawdź także wpis o premierze PocketBook Touch HD 2

1 komentarz: