poniedziałek, 16 października 2017

Legimi startuje z abonamentową ofertą na Kindle

Od dzisiaj Legimi wprowadza aplikację, która ma umożliwić korzystanie z abonamentowej oferty na Kindle.

To, w jaki sposób Legimi wrzuci na Kindle swój abonament, było przedmiotem spekulacji. Wydawało mało prawdopodobne, by była to aplikacja działająca w pamięci czytnika. Ja przypuszczałem, że będzie to jakieś kadłubowe rozwiązanie oparte o przeglądarkę.

Rzeczywistość trochę zaskoczyła tym razem. Nie będzie żadnej aplikacji na Kindle, ani męczenia się z ebookami w przeglądarce. Legimi udostępnia aplikację na desktopy, na razie z systemem Windows, a wkrótce także na Maci. Nic też dziwnego, że zamiast Legimi na Kindle mamy aplikację o nazwie Legimi dla Kindle.

Czytnik trzeba podłączyć podłączyć do komputera, uruchomić aplikację, przejść przez prosty kreator pierwszego uruchomienia i zalogować się do Legimi, na końcu należy kliknąć synchronizuj. Wówczas przekonwertowane ebooki zostaną przesłane na Kindle.

Synchronizację trzeba przeprowadzać przynajmniej raz w miesiącu, w przeciwnym razie stracimy dostęp do przesłanych na Kindle ebooków.

By móc przesyłać e-książki na Kindle należy wykupić jeden z abonamentów w wersji bez limitu:

  • ebooki bez limitu (od 32,99 zł miesięcznie), pozwalający na przesłanie 3 ebooków na Kindle miesięcznie
  • ebooki + audiobooki bez limitu, pozwalający na na przesłanie na Kindle 5 ebooków na Kindle (od 39,99 zł miesięcznie)

Do 30.10 października dostęp do usługi kosztuje 32,99 zł w wersji obejmującej tylko ebooki i 39,99 zł, w wersji dodatkowo z audiobookami. Później te ceny mają pozostać tylko w przypadku związania się umową na 12 miesięcy

Oferta abonamentowa Legimi na Kindle

Aplikacje nie synchronizuje ebooków w taki sposób, by na czytniku były widoczne okładki.

Jak to było zapowiadane – abonament w wersji na Kindle ma pewne ograniczenia. Spośród ok. 20 000 ebooków z normalnej oferty Legimi, na Kindle dostępnych jest tylko 7 000. Z Legimi na Kindle nie skorzystamy również w oparciu o pakiety biblioteczne. I co najważniejsze - w ofercie "bez limitu" jest limit trzech siedmiu lub pięciu dziesięciu książek do pobrania miesięcznie, w zależności do wersji abonamentu

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz – w jaki sposób zabezpieczono przed kopiowaniem przesłane za pomocą aplikacji Legimi dla Kindle, tak, by ich nie można było skopiować z czytnika i otworzyć na innym nieautoryzowanym urządzeniu.

Całość ma działać na dotykowych czytnikach Kindle (Kindle 7, Kindle 8, Kindle Paperwhite 1-3, Kindle Voyage, Kindle Oasis 1-2)

Legimi dokonało czegoś niebywałego - weszło ze swoją abonamentową ofertą na urządzenia Amazonu. Można oczywiście kręcić nosem, że jest to nie pełna oferta, że są ograniczenia, że trzeba synchronizować „po kabelku", ale fakt pozostaje faktem.

Źródło:

  • antyweb.pl
  • Legimi.pl

aktualizacja 30.10.2017:

Legimi po tygodniu od wprowadzenia oferty zwiększyło limity pobieranych ebooków na Kindle na z 3 do 7, z 5 do 10.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz