niedziela, 21 października 2018

Szykuje się rewolucja w Legimi na Kindle?

Dziś na Facebooku Legimi ukazał się komunikat, zapowiadający niedostępność serwisu w poniedziałek (22 października) w godzinach 6-10.

Legimi na Kindle

W tym czasie nie będzie możliwości ani pobierania e-booków ani synchronizacji. Dlatego korzystający z abonamentu e-bookoholicy powinni zrobić zapasy. Kilkugodzinna przerwa w dostępności do usługi jest związana ze zmianami, które mają dotyczyć abonamentu Legimi na Kindle.

Przed rokiem Legimi udostępniło swoją sztandardową usługę, czyli e-booki w abonamencie na czytnikach czytnikach Kindle z ekranem dotykowym (Kindle Touch, 7, 8, Paperwhite 1-3, Voyage, Oasis, Oasis 2).

W abonament Legimi w wersji na Kindle ma kilka istotnych ograniczeń:

 • konieczność zainstalowania aplikacji na komputerze i synchrowania jej z czytnikiem,
 • ograniczenie liczby e-booków pobranych w ciągu miesiąca (7 lub 10),
 • katalog e-booków dostępnych na Kindle obejmował tylko część oferty dostępnej w abonamencie Legimi.

Z pełnej oferty Legimi możemy na czytnikach dotykowych czytnikach PocketBook z podświetleniem oraz czytnikach InkBOOK (inkBOOK Classic 2, InkBOOK Prime)

W porównaniu do standardowej oferty użytkownicy Kindle płacili pełną kwotę abonamentu, a mieli dostęp zaledwie do części oferty. Wszystko wskazuje, że wkrótce ulegnie to zmianie.

W drugiej części opisanego wyżej komunikatu przeczytamy:

A jaki będzie zakres zmian? […] Nasi czytelnicy na Kindle powinni być szczególnie zadowoleni - pełen katalog książek dostępnych w ramach abonamentu będzie dostępny także do pobrania na Kindle […]

Trzymajcie kciuki […]

Udostępnienie pełnego katalogu e-booków w abonamencie Legimi na Kindle stanowiłoby dość istotny przełom. Zniknęłoby najważniejsze ograniczenie w abonamencie Legimi na czytniki Amazonu. Obecnie wielu książek dostępnych w normalnej wersji abonamentu Legimi nie przeczytamy na Kindle. Wiadomo też na Kindle nadal nie będą obsługiwane pakiety biblioteczne.

Drugim rezultatem takiego kroku może być mniejsza atrakcyjność czytników PocketBook czy InkBOOK, które nieraz są wybierane głównie ze względu na abonament Legimi dostępny na tych czytnikach w pełnym zakresie.

Aktualizacja: 26.10.2018

Rewolucja w abonamencie Legimi Na Kindle stała się faktem. Na czytnik Amazonu jest już dostępnych ponad 20 000 pozycji. W Legimi wzrosła liczba stron do przeczytania w najniższym abonamencie (6,99 zł) ze 150 do 300.

3 komentarze:

 1. Warto dorzucić, że w najniższym abonamencie Legimi zwiększyli ilość stron do czytania ze 150 do 300. Teraz przynajmniej można przeczytać chociaż tę jedną książkę miesięcznie. Szkoda, że brak innych promocji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zrobione. Kiedyś było, że za pierwszym razem dawali 300 stron za 6,99. Na abonamencie "na strony" można sporo przepłacić. Jak Legimi przyssało mi się do portfela...

  OdpowiedzUsuń