czwartek, 25 października 2018

XXII Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie 2018 – zapowiedź czytnikowych śladów i e-bookowych tropów

Dżdżystą, wietrzną, ale za to bezsmogową pogodą przywitał Kraków jedno z ważniejszych wydarzeń na polskim rynku księgarskim. Co czeka miłośników książki na targach w jej elektronicznym wydaniu?

Zapowiedż rabatów na targach książki w Krakowie na czytniki PocketBook

PocketBook i InkBOOK – starzy i nowi starzy znajomi

Tradycyjnie na targach książki w Krakowie obecna będzie firma PocketBook, która wraz 71media – dystrybutorem czytników PocketBook i właścicielem sklepu z czytnikami czytio.pl zajmie stoisko D47 w Hali Wisła.

Będzie można zobaczyć wszystkie tegoroczne nowości: PocketBook Touch Lux 2, PocketBook InkPad 3, PocketBook Touch Lux 4 oraz czekający wciąż na wejście na rynek – PocketBook Touch HD 3.

Z okazji targów czytio.pl przeceniło o 7 % czytniki marki PocketBook, Onyx Boox oraz akcesoria do nich. Na gości targów mają czekać rabaty na czytniki i akcesoria do czytników PocketBook sięgające nawet 50 %.

Spotkanie ze sławnymi blogerami przy stoisku PocketBook

W piątek od godziny 16:00 przy stoisku PocketBook i 71media będzie można będzie zasięgnąć porady sławnych czytnikowo-ebookowych blogerów:

  • Roberta Drózda ze swiatczytnikow.pl,
  • Radosława Uliszaka z Cyfranek.booklikes.com,
  • Krzysztofa Zemczaka z eCzytelnik.com.

Spotkanie będzie transmitowane od godziny 17 na profilu facebookowym PocketBooka.

Na targach po latach nieobecności pojawi się firma Arta Tech promująca swoje czytniki pod marką inkBOOK na stoisku D47. Firma wraa na krakowskie targi po latach obecności. Ostatni raz pod Wawelem była kilka lat temu jako dystrybutor czytników Onyx Boox. Co ciekawe – o udziale w targach firma poinformować na profilu inkBOOK Polska na Facebooku. Będzie się można zapoznać z inkBOOK Prime HD, inkBOOK LUMOS oraz InkBOOK Explore.

Targi to najlepsza okazja do namacalnego zapoznania się z czytnikami. Dziś nie jest tak prostą sprawą spotkanie czytniki obu marek na półkach sklepów z elektroniką użytkową.

E-booki na targach

Problemem z promocją e-booków na Targach jest właśnie fakt, że bez urządzenia ciężko je pokazać. E-księgarnie celebrują krakowskie targi promocjami. Targowe przeceny znajdziemy min. napublio.pl, i ebookpoint.pl.

Najciekawszą ofertę spośród e-ksiegarń na targach będzie miało Publio. Kontynuowana jest akcja „ksiązka za książkę”. W zamian za oddanych pięć książek papierowych można otrzymać kod umożliwiający pobranie jednego z 9 e-booków lub audiobooka.

Do końca targów trwa konkurs na publio.pl, w którym można wygrać czytnik PocketBook Basic Lux 2. W tym celu należy zrobić zakupy za minimum 25 zł i odpowiedzieć na pytanie „Jaki jest twój przepis na idealny czytnik?”. Szczegóły konkursy znajdziecie tutaj.

PocketBook Basic Lux 2 do wygrania w konkursie publio
Konkurs Publio z czytnikiem PocketBook Basic Lux 2 jako główną nagrodą

Ponadto odwiedzający targi mogą wziąć udział w organizowanym przez publio.pl konkursie, w którym główną nagrodą jest czytnik PocketBook Touch Lux 4. Nagrodami pocieszenia są kody rabatowe na e-booki.

Podsumowanie

Tylko tyle, czy aż tyle? Problemem każdych z prezentacją e-booków na targach jest ich „nienamacalność”. Żeby pokazać e-booka, konieczne jest urządzenie, na którym jest odtwarzany. W celach promocyjnych pozostaje zabawa w rozdawanie kodów promocyjnych i konkursy, w których można wygrać… czytnik.

Wreszcie na targach mamy dwóch producentów czytników i namacalnie w jednym miejscu porównać urządzenia obu marek oraz poziom obsługi stoisk obu marek.

Impreza ta to przede wszystkim święto książki i czytelnictwa głównie w tradycyjny papierowym wydaniu.

2 komentarze:

  1. Szkoda, że mam kawałek do Krakowa. Promocja -50% na czytnik już by załatwiła dla mnie wybór prezentu pod choinkę dla co najmniej jednej osoby :) Całkiem fajna ta akcja książka za książkę, ale oferowanie w niej Kubusia fatalisty, to dobry żart, książka jest dostępna za darmo na wolnelektury.pl.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zawsze warto jechać na targi, ze względu na ilość tytułów, które często są ciężko dostępne w księgarniach. A przy tym można spotkać bardzo ciekawe osoby w takim miejscu. Dlatego ja uważam, że zawsze warto się na takie targi udać.

    OdpowiedzUsuń