niedziela, 22 października 2017

Zapowiedź: Targi Książki w Krakowie 2017. Czytnikowe ślady, ebookowe tropy.

W dniach od 26-29 października odbędzie się kolejna edycja Targów Książki w Krakowie. Przejrzałem program imprezy w poszukiwaniu e-bookowych i czytnikowych śladów.

logotyp 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

Targi już od kilku lat odbywają się na terenach Hali Expo (Galicyjska 9) w malowniczym księżycowo-postindustrialnym krajobrazie. Bilet jednodniowy normalny to wydatek 8 zł, ulgowy – 6 zł, czterodniowy – 21 zł.  Goście branżowi po wcześniejszej rejestracji wchodzą za darmo.

Organizatorzy radzą parkować pod M1 skąd gości dowozić będą targowe busy.. W tym roku wprowadzono możliwość kupienia biletów przez Internet, więc może zniknąć okazały wężyk tworzący się w sobotnie przedpołudnie przed Halą.

Uczciwie przyznaje, ze tych czytnikowych i ebookowych śladów zbyt wiele nie znalazłem. Tradycyjnie obecna targach będzie firma PocketBook. Tym razem stoiskiem D59 w Hali Wisła podzieli się z wrocławską firmą 7media sp. z o.o. zajmującą się sprzedażą czytników. Na targach zabraknie polskiego producenta czytników – firmy Arta Tech, która była obecna zakończonych 15 października Targach Książki we Frankfurcie nad Menem.

Wśród listy wystawców figurują e-księgarnie:

  • Publio.pl (Agora), stoisko A10
  • Woblink.com (Wydawnictwo Otwarte należące do Grupy wydawniczej Znak), stoisko D4

Legimi pojawi się w piątek (27.10) w Sali Praga w godz. 12.00-13.00 na spotkaniu pn. Legimi - podsumowania, plany na przyszłość.

Tradycyjnie w dni targowe będzie odbywać się akcja „książka za książkę”, organizowana przez Wydawnictwo Agora, Publio.pl i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną. W poprzednim roku w jej ramach na stoisku Publio.pl za każde oddanych 5 książek, można było uzyskać kupon na e-booka.

Zapewne w uczestniczących w targach e-księgarniach pojawią się z tej okazji jakieś promocje, tak, jak to miało w poprzednich latach.

Wachlarz wystawców z branży e-czytelniczej się przedstawia się dość skromnie. Od lat widać brak pomysłu na promocję e-czytelnictwa na tego typu imprezach. Czy główną atrakcją pozostanie stoisko PocketBooka z czytnikami i Woblink pojący kawą w zamian za newsletter?

Aktualizacja: 24.10.2017, poprawiłem omyłkę w lokalizacji stoiska firmy PocketBook

Ebooki i czytniki na Targach Książki w Krakowie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz