czwartek, 9 listopada 2017

PocketBook Touch HD 2 z regulacją barwy podświetlenia już wkrótce w sprzedaży

W artykule o targach książki zapowiadałem premierę następcy czytnika PocketBook Touch HD. W przyszłym tygodniu do sprzedaży trafi PocketBook Touch HD 2.

widok na dolną krawędź ramki obudowy czytnika PocketBook Touch HD 2

Czytniki e-booków nie są obiektem technologicznych rewolucji. Zmiany następują stopniowo a modyfikacje są niewielkie. Ostatnią nowinką jest regulacja barwy podświetlenia. Ma ona chronić przed negatywnym wpływem niebieskiego światła na sen w godzinach wieczornych. Stąd w czytnikach wyposażonych w taką funkcję wieczorem podświetlenie może mieć cieplejszy odcień niż w godzinach porannych.

PocketBook Touch HD 2 z brązową obudową i regulowaną barwą podświetlenia

W taką funkcję wyposażony będzie PocketBook Touch HD 2 i to jest chyba najistotniejsza zmiana w stosunku do poprzedniego modelu.

Poniżej specyfikacja techniczna czytnika PocketBook Touch HD 2

 • ekran E Ink Carta o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 1072 × 1448
 • podświetlenie ekranu z regulacją barwy
 • ekran dotykowy oparty na podczerwieni
 • procesor 1GHz
 • 512 MB RAM
 • wymiary 113,5 × 175 × 9 mm
 • bateria litowo-jonowa o pojemności 1500 mAh
 • 8 GB pamięci wewnętrznej
 • wejście microSD, microUSB, wejście audio
 • Wi-Fi (802.11 b / g / n)
 • 180 g
 • obsługa formatów e-booków: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DjVu, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM
 • obsługiwane formaty obrazów: JPEG, BMP, PNG, TIFF
 • obsługa formatu dźwiękowego MP3
 • dodatkowe usługi i aplikacje ReadRate, Dropbox, książki przez e-mail, PocketBook Sync, czytnik RSS, Scribble, odtwarzacz audio, biblioteka, przeglądarka, galeria, notatki, kalkulator, księgarnia, Klondike, słownik, sudoku, szachy, TTS (czytanie na głos)

Zastosowany w PocketBook Touch HD 2 ekran dotykowy oparty na czujnikach podczerwieni umożliwia obsługę czytnika w rękawiczkach. Brak warstwy dotykowej nie wpływa negatywnie na właściwości optyczne ekranu E Ink.

Tył obudowy czytnika PocketBook Touch HD 2
Tył obudowy PocketBook Touch HD 2, podobnie jak w poprzednim modelu jest w dolnej częsci perforowany.

Główną różnicą w stosunku do poprzedniego modelu jest regulacja SMARTlight - system regulacji barwy podświetlenia. Kolor podświetlania może być ustawiany ręcznie lub dostosowany automatycznie.

Czytnik ma być dostępny w kolorze brązowym, poprzedni model był dostępny wjest  kolorze czarnym i rubinowym. Polskich miłośników e-czytania zainteresuje, czy na PocketBook Touch HD 2 będzie działać aplikacja Legimi, która nie dawno doczekała się wersji na PocketBook Touch HD. Wobec niewielkich różnic pomiędzy czytnikami, spodziewam się, że PocketBook Touch HD 2 również doczeka się aplikacji Legimi.

Czytnik został zapowiedziany na rosyjskiej stronie PocketBooka. Na rynku rosyjskim trafi do sprzedaży 13 listopada w cenie 12 999 rubli, czyli ok. 800 zł. Na polskim rynku oczekiwałbym ceny na poziomie PocketBook Touch HD – czyli ok. 630-650 zł.

Aktualizacja: 03.12.2017

Czytnik PocketBook Touch HD 2 oficjalnie trafił do sprzedaży na rynku polskim z ceną 699 zł. Dostępny jest na sklepie internetowym z czytnikami - czytio.pl. Udało mi się potwierdzić, że PocketBook Touch HD 2 ma aplikację Legimi.

W 2018 r. PocketBook Touch HD 2 doczekał się następcy. Więcej w artykule:

PocketBook Touch HD 3 – test i recenzja czytnika

Chcecie dowiedzieć się jak działa funkcja Smartlight i jak sprawuje się czytnik, zajrzyjcie do recenzji czytnika PocketBook Touch HD 2

Aktualizacja: 07.04.2018

Czytnik doczekał się także wersji w kolorze bordowym – PocketBook Touch HD 2 Ruby Red, która trafiła na rynek w kwietniu 2018 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz