środa, 8 listopada 2017

Aktualizacja aplikacji Legimi na InkBOOK Classic 2 i InkBOOK Prime wprowadza kolekcje

Niedawno odgrzebałem swój czytnik InkBOOK Classic 2. Aktualizacja oprogramowania zakończyła się tym razem bez przygód. Za to aktualizacja aplikacji Legimi przyniosła pewne zmiany.

Wraz z wersją 2.60.4 (22-09-2017) aplikacji Legimi na czytniki InkBOOK Classic 2 i InkBOOK Prime dodana została możliwość tworzenia kolekcji.

Kolekcje w aplikacji Legimi na InkBOOK Classic

W tym celu trzeba przejść w zakładkę „półki”. W niej należy wybrać „kolekcje”. W górnej części ekranu widoczna będzie ikona „dodaj kolekcję”.

Po jej wybraniu wpisujemy nazwę kolekcji i klikamy „ok.”.

Wpisywanie nazwy kolekcji w aplikacji Legimi na czytniku e-bookó┤w InkBOOk Classic 2
InkBOOK Classic 2 - wpisywanie nazwy kolekcji w aplikacji Legimi

Co ciekawe – jeśli, domyślnie może się pojawić kolekcja o nazwie „kosz”, w której znajdują się usunięte wcześniej e-booki

Aplikacja Legimi umożliwia hurtowe dodawanie e-booków do kolekcji. W tym celu klikamy przycisk „dodaj książkę” przy nazwie kolekcji, następnie zaznaczamy e-booki, które chcemy do niej dodać. By przejść do widoku kolekcji klikamy ikonę strzałki (pierwsza od lewej) w górnym pasku aplikacji Legimi.

Ekran dodawania ksiązek do kolekcji w aplikacji Legimi na czytniku InkBOOK Classic 2. Przy ikonach e-booków widoczne pole typu checkbox, które trzeba zaznaczyć, by dodać e-booka do kolekcji
Ekran dodawania e-booków do kolekkcj w aplikacji Legimi na czytniku InkBOOK Classic 2

Aplikacja umożliwia dodawanie  i usuwanie  e-booków z kolekcji, a także zmianę jej nazwy. Można też usunąć całą kolekcję.

usuwanie e-booków z kolekcji w aplikacji Legimi na czytniku InkBOOK Classic 2
Usuwanie e-booków z kolekcji w aplikacji Legimi na InkBOOK Classic 2

Ponadto wersji 2.60.4 (22-09-2017) na liście modyfikacji figurują:

  • poprawki synchronizacji między urządzeniami
  • poprawione wyświetlanie wybranych książek

Ostatnia w momencie pisania wersja aplikacji Legimi na InkBOOK Classic 2 i InkBOOK Prime (2.60.5) na liście zmian ma tylko „poprawki stabilności”. Aplikację na tych czytnikach można pobrać ze sklepu InkBookAppStore lub ze strony Legimi.

To kolejna ważna zmiana po w aplikacji Legimi na InkBoooki w ostatnich miesiącach. Cieszy fakt, że aplikacja jest nadal rozwijana i aktualizowana.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz