niedziela, 24 września 2017

Aktualizacja InkBOOK Classic 2 do wersji 1.3.0 przynosi istotne zmiany

Na profilu marki InkBOOK pojawiła się wieść o aktualizacji oprogramowania czytników InkBOOK Classic 2 i InkBOOK Prime. Odkurzyłem swojego InkBOOK Classic 2 podłączyłem wifi, wybrałem aktualizację i poszedłem na spacerek. A po powrocie zobaczyłem…

aktualizacja oprogramowania czytników inkBOOK Classic 2 i inkBOOK Prime


że czytnik najzwyczajniej w świecie sobie przed ukończeniem aktualizacji rozłączył się z siecią wifi. InkBOOK Classic 2 w wersji 1.2.3 , jak ma ustawione, że po 5 minutach bezczynności zaczyna się spanko, to choćby się waliło i paliło, w toku była krytyczna aktualizacja, to chromoli to wszystko i idzie spać.

Niezrażony tym, po powrocie z niedzielnego spaceru, ponownie połączyłem czytnik z wifi i ustawiłem aktualizację.

Zanim się ona ukończy (jeśli się ukończy), postanowiłem przedstawić w ślad za profilem Facebookowym InkBOOKa przedstawić najważniejsze zmiany

 • dodany mechanizm zoom w plikach PDF;
 • zlikwidowany problem z otwieraniem niektórych plików MOBI;
 • naprawiony problem z wyłączaniem się WiFi;
 • dodana synchronizację z Adobe Cloud;
 • dodane języki Węgierski i Łotewski;
 • poprawiona i usprawniona nieco aplikacja inkBOOKReader;
 • poprawiony mechanizm oszczędzania baterii;
 • wprowadzono też nieco drobnych usprawnień i innych niewielkich zmian.

Właściwie z podanej listy można wyciągnąć dwie konkretne rzeczy: zoom w plikach pdf oraz dodanie łotewskiej i węgierskiej wersji językowej. InkBoooki będą mogły trafić pod latgalskie i panońskie strzechy.

Można też liczyć, że rozwiązany zostanie problem z wyłączaniem wifi, który się przydarzył podczas aktualizacji.

Co do Adobe Cloud -jeśli ktoś korzystał z ebooków zabezpieczonych Adobe DRM, może może za pomocą swojego loginu (adres mejlowy) zalogować się na Adobe Cloud. Można tu wrzucać pliki min. w formatach PDF, docx, epub. Jest możliwość przeglądania w chmurze plików PDF i docx, ale nie da się już tego zrobić z plikami epub.

By uruchomić aktualizację włączamy wifi, przechodzimy do ustawień (ikona trybiku w górnej części ekranu) klikamy informacje o InkBOOKu, wybieramy "aktualizację oprogramowania". Następnie wybieramy sprawdź zdalnie. Przed aktualizacją dobrze jest podłączyć czytnik do ładowania.

czytnik inkBOOK Classic 2 - zapytanie o aktualizację

Na razie druga próba zainstalowania tej aktualizacji zakończyła się niepowiedzeniem. Po ponownym sprawdzeniu czy są nowe aktualizacji, czytnik połączony z wifi, zwracał komunikat, że obecna wersja jest aktualna. Po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu InkBOOK Classic 2 przyznał, że jednak jest jednak nowsza wersja oprogramowania. Do trzech razy sztuka.

Udało się choć nie bez przygód. Komunikat w języku angielskim:

InkBOOK Classic 2 to nie jest zwykły czytnik. To przygoda, nieustanne hartowanie ćwiczenie siły spokoju.

Okazuje się, że czytnik zmienił automatycznie język na angielski. Kolejna sprawa - po aktualizacji musiałem ponownie wpisać hasło do wirtualnego dysku.

Przy okazji zmiany języka na polski, że zgodnie z zapowiedzią dodane zostały języki węgierski i łotewski.

Pojawił się „zoom” w plikach PDF. Zmienił się wygląd ikonki wirtualnego dysku. Można też dodać swoje konto w Adobe. Śladów synchronizacji dodany książek do chmury nie znalazłem, ale wydaje mi się, że mogą być w ten sposób synchronizowane notatki. Zmieniły się ikonki wirtualnego dysku i czytnika RSS (aplikacja NEWS). Abstrahując już do sarkazmu, sam fakt wydania aktualizacji należy ocenić pozytywnie.

Jeśli zauważyliście jakieś inne zmiany, to proszę piszcie w komentarzach.

Przeczytaj także:

Aktualizacja oprogramowania InkBOOK Classic do wersji 1.3.3

2 komentarze:

 1. W moim Prime zdecydowanie polepszyła się bateria, to dla mnie najbardziej istotna zmiana po aktualizacji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest ten zoom, ale taki jakiś mało przydatny.

  OdpowiedzUsuń