Na profilu marki InkBOOK pojawiła się wieść o aktualizacji oprogramowania czytników InkBOOK Classic 2 i InkBOOK Prime. Odkurzyłem swojego InkBOOK Classic 2 podłączyłem wifi, wybrałem aktualizację i poszedłem na spacerek. A po powrocie zobaczyłem…
Przeczytaj także wpis:
InkBOOK Classic 2 otrzymuje aktualizację oprogramowania do wersji 2.1.2 - czerwiec 2019 r.że czytnik najzwyczajniej w świecie sobie przed ukończeniem aktualizacji rozłączył się z siecią wifi. InkBOOK Classic 2 w wersji 1.2.3 , jak ma ustawione, że po 5 minutach bezczynności zaczyna się spanko, to choćby się waliło i paliło, w toku była krytyczna aktualizacja, to chromoli to wszystko i idzie spać.
Niezrażony tym, po powrocie z niedzielnego spaceru, ponownie połączyłem czytnik z wifi i ustawiłem aktualizację.
Zanim się ona ukończy (jeśli się ukończy), postanowiłem przedstawić w ślad za profilem Facebookowym InkBOOKa przedstawić najważniejsze zmiany
- dodany mechanizm zoom w plikach PDF;
- zlikwidowany problem z otwieraniem niektórych plików MOBI;
- naprawiony problem z wyłączaniem się WiFi;
- dodana synchronizację z Adobe Cloud;
- dodane języki Węgierski i Łotewski;
- poprawiona i usprawniona nieco aplikacja inkBOOKReader;
- poprawiony mechanizm oszczędzania baterii;
- wprowadzono też nieco drobnych usprawnień i innych niewielkich zmian.
Właściwie z podanej listy można wyciągnąć dwie konkretne rzeczy: zoom w plikach pdf oraz dodanie łotewskiej i węgierskiej wersji językowej. InkBoooki będą mogły trafić pod latgalskie i panońskie strzechy.
Można też liczyć, że rozwiązany zostanie problem z wyłączaniem wifi, który się przydarzył podczas aktualizacji.
Co do Adobe Cloud -jeśli ktoś korzystał z ebooków zabezpieczonych Adobe DRM, może może za pomocą swojego loginu (adres mejlowy) zalogować się na Adobe Cloud. Można tu wrzucać pliki min. w formatach PDF, docx, epub. Jest możliwość przeglądania w chmurze plików PDF i docx, ale nie da się już tego zrobić z plikami epub.
By uruchomić aktualizację włączamy wifi, przechodzimy do ustawień (ikona trybiku w górnej części ekranu) klikamy informacje o InkBOOKu, wybieramy "aktualizację oprogramowania". Następnie wybieramy sprawdź zdalnie. Przed aktualizacją dobrze jest podłączyć czytnik do ładowania.
Na razie druga próba zainstalowania tej aktualizacji zakończyła się niepowiedzeniem. Po ponownym sprawdzeniu czy są nowe aktualizacji, czytnik połączony z wifi, zwracał komunikat, że obecna wersja jest aktualna. Po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu InkBOOK Classic 2 przyznał, że jednak jest jednak nowsza wersja oprogramowania. Do trzech razy sztuka.
Udało się choć nie bez przygód. Komunikat w języku angielskim:
InkBOOK Classic 2 to nie jest zwykły czytnik. To przygoda, nieustanne hartowanie ćwiczenie siły spokoju.
Okazuje się, że czytnik zmienił automatycznie język na angielski. Kolejna sprawa - po aktualizacji musiałem ponownie wpisać hasło do wirtualnego dysku.
Przy okazji zmiany języka na polski, że zgodnie z zapowiedzią dodane zostały języki węgierski i łotewski.
Pojawił się „zoom” w plikach PDF. Zmienił się wygląd ikonki wirtualnego dysku. Można też dodać swoje konto w Adobe. Śladów synchronizacji dodany książek do chmury nie znalazłem, ale wydaje mi się, że mogą być w ten sposób synchronizowane notatki. Zmieniły się ikonki wirtualnego dysku i czytnika RSS (aplikacja NEWS). Abstrahując już do sarkazmu, sam fakt wydania aktualizacji należy ocenić pozytywnie.
Jeśli zauważyliście jakieś inne zmiany, to proszę piszcie w komentarzach.
Przeczytaj także:
W moim Prime zdecydowanie polepszyła się bateria, to dla mnie najbardziej istotna zmiana po aktualizacji.
OdpowiedzUsuńJest ten zoom, ale taki jakiś mało przydatny.
OdpowiedzUsuń