piątek, 5 stycznia 2018

InkBOOK Classic 2 - aktualizacja oprogramowania do wersji 1.3.3

W okresie świątecznym miałem przyjemność zaaktualizowania oprogramowania czytnika InkBOOK Classic 2 do wersji 1.3.3.

Aktualizacja oprogramowania czytników InkBOOK to wydarzenie pełne mistycznych doznań i niepewności. Uda się czy nie uda? Może tym razem uda się za pierwszym razem?

Przede wszystkim, cieszy fakt, że, choć minął już rok z hakiem od oficjalnego zaprezentowania czytników InkBOOK Prime i InkBOOK Classic 2,  są one jeszcze aktualizowane. Biorąc pod uwagę dotychczasowe praktyki producenta czytnika, to można to traktowac jako pewne osiągnięcie.

Z drugiej strony trzeba pamiętać, że te InkBOOKi nie doczekały się w tym roku następców, a szanujący klientów producenci czytników wypuszczają aktualizację dla urządzeń, które pojawiły nawet po trzech latach od wprowadzenia na rynek.

Przebieg aktualizacji, jak zwykle był zgodnie przewidywaniami nieco nieprzywidywalny. Nie pamiętam aktualizacji InkBOOK Classic 2, która by przebiegła bez żadnych problemów.

Pierwsza próba aktualizacji oprogramowania czytnika InkBOOK Classic 2 do wersji 1.3.3 zakończona niepowodzeniem

Za pierwszym razem, czytnik zaczął pobierać aktualizację, po czym okazało się, że aktualizacja nie została pobrana, a na czytniku ciągle jest stara wersja 1.3.2.

Należało jeszcze raz kliknąć w ikonę trybiku na górnym pasku, wybrać: Ustawienia zaawansowane → Informacje o InkBOOKu → Aktualizacja oprogramowania.

Czytnik ponownie rozpoczął pobieranie aktualizacji.

InkBOOK Classic 2 - pobieranie aktualizacji

W trakcie instalacji nowego oprogramowania na ekranie pojawił się ludzik-Android:

InkBOOK Classic - aktualizacja w toku

Po zakończeniu aktualizacji, nastąpiło ponowne uruchomienie czytnika.

Co wnosi nowa wersja oprogramowania – na ten temat nic nie dowiemy się ze strony my-midia.com, na której ostatnia opisana wersja to 1.3.1. Dlatego zapytałem na profilu InkBOOKa na Facebooku jaka jest obecnie najnowsza wersja oprogramowania i jakie zmiany wnosi w stosunku do poprzedniej.

Otrzymałem następującą odpowiedź:

Dla czytnika inkBOOK Classic 2, najnowsza aktualizacja to 1.3.3, która przede wszystkim usprawnia indeksowanie książek, ale też wprowadza nieco drobnych poprawek, między innymi w tłumaczeniach lub w działaniu systemu aktualizacji.

Aktualizacja zatem nie wnosi żadnych istotnych zmian w funkcjonowaniu biblioteki, aplikacji InkReader – domyślnej aplikacji do e-booków, nie wprowadza też użytecznych słowników, czy innych modyfikacji z wytęsknieniem wyczekiwanych przez użytkowników.

Po aktualizacji dwukrotnie przy nawiązywaniu połączenia Wi-Fi pojawiał mi się ekran z komunikatem

Trwa konfigurowania urządzenia. Może to potrwać kilka minut. Proszę nie wyłączać urządzenia. Konfiguracja zakończona.

Jeśli zauważyliście jakieś zmiany w działaniu czytnika, tak in plus, jak in minus, napiszcie o tym w komentarzach.

3 komentarze:

 1. W moim modelu już kilka razy instalacja zakończyła się niepowodzeniem. Nie wiem co może być przyczyną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A masz stawione Wi-Fi, żeby samo się nie wyłączało po określonym czasie bezczynności? W którym miejscu aktualizacja Ci się wykrzacza, przy pobieraniu, instalacji czy restarcie?
   Spróbuj napisać na support.

   Usuń
 2. Mi akurat aktualizacja do 1.3.3 przebiegła bez problemów. Za to do 1.3.1 się wykrzaczyła przy próbie instalacji. Dwukrotnie.

  OdpowiedzUsuń