wtorek, 3 września 2013

Nowy Kindle Paperwhite dostępny od razu dla wszystkich

z ekranem w technologii E Ink Carta i ulepszonym podświetleniem...

Chyba trochę się wyjaśniło milczenie Amazonu przed premierą nowego czytnika i brak plotek na ten temat, nie licząc jednego tweeta, zgodnie, z którym na na nowym Kindle ma przemówić Ivona polskim głosem. Za zwiastun nowego nadejścia nowego modelu poczytywano wyczerpujące się zapasy magazynowe Kindle Paperwhite (wersję międzynarodową nadal można bez problemu zamówić do Polski).

Na stronie Amazonu ukazał się list do klientów, w którym zapowiedziano nowego Kindle Paperwhite który ma:

  • lepszy kontrast
  • podświetlenie następnej generacji
  • lepszą obsługę ekranu dotykowego
  • nowy procesor
  • integrację z serwisem Goodreads
  • Kindle FreeTime (pozwala ustalenie celów czytelniczych i zliczanie ilości przeczytanych słów)
  • Kindle Page Flip - swobodne wędrowanie po książce bez ryzyka utraty miejsca, w którym się skończyło lekturę
  • aplikacji do powtarzania zaznaczonych podczas lektury słówek

Nowy Kindle Paperwhite - zmiany bez rewolucjiZmiany są wyraźne, choć na pewno nie rewolucyjne. Nowością jest technologia Carta następca eInk Pearl, ale jeśli różnicę będzie widać tylko pod mikroskopem, to nie ma powodów do entuzjazmu.

Wysyłka nowego Kindle Paperwhite w Stanach Zjednoczonych ma się rozpocząć 30 września. Ceny pozostaną na tym samym poziomie, $119 za wersję z reklamami i $139 za wersje bez reklam.

Tym razem nie ma poślizgu wprowadzeniem nowego czytnika w europejskich oddziałach Amazonu. Nowy Paperwhite mogą już zamawiać Brytyjczycy, Niemcy, Włosi, Francuzi i Hiszpanie. W Europie cena czytnika wyniesie 129 euro (109 funtów na Wyspach). Nowy Kindle Paperwhite można prawdopodobnie zamówić w wersji międzynarodowej (czyli wysyłanej do Polski) z wysyłką 15 października.

Na ocenę czy nowy Paperwhite jest tylko nowy, czy wprowadzenie innych podzespołów podniesie wyraźne komfort czytania, czy poza modyfikacjami oprogramowania czymś się różni w widoczny sposób od poprzednika, przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Aktualizacja: 4 września 2013

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz