Trzy wydawnictwa należące do Grupy Empik: Wilga, W.A.B i Buchmann utworzyły Grupę Wydawniczą Foksal.

Ivona Software, polska firma, znana z syntezatora mowy Ivona została kupiona przez amerykańskiego giganta z Seattle.
Po miesiącach posuchy, kiedy Amazon nie wysyłał do polski żadnego czytnika poza Kindle Classic, a nawet bywały dni, kiedy i tego nie wysyłał, do sprzedaży w wersji międzynarodowej z wysyłką do Polski trafił wreszcie Kindle Paperwhite.
W minionym roku obie technologie kolorowego epapieru E Ink Triton i Mirasol miały swój debiut rynkowy. Nie można powiedzieć, by zrobiły furorę. Czytnik Kyobo Mirasol został wycofany z produkcji i ze sprzedaży. Ectaco Jetbook Color ekranem eInk Triton również nie spotkał się z dobrym przyjęciem.
W okresie od stycznia do sierpnia 2012 na 100 sprzedanych przez brytyjski Amazon książek papierowych przypadało 114 e-booków na Kindle. Brytyjski rynek książek elektronicznych, choć wyprzedza rywali z kontynentu, pozostaje wyraźnie za plecami rywala zza Oceanu.
Gdy w 2011 r. udział e-booków w rynku wydawniczym w Stanach Zjednoczonych osiągnął 15,5 %, to w Wielkiej Brytanii zaledwie ok. 5 %. Dla porównania udział e-książek w niemieckim rynku w 2011 r. szacowany był na ok. 2 %. Dla porównania w Polsce prognozowano, że w 2011 r. udział e-booków osiągnie 1,25 %.
Rynek e-booków na Wyspach nabrał rozpędu pod wpływem boomu w Stanach Zjednoczonych. Nie bez znaczenia był tu brak bariery językowej, a co za tym idzie konieczności tłumaczenia, zawierania kolejnych umów na dystrybucję wersji przetłumaczone. Tłem a zarazem czynnikiem sprzyjającym rozwojowi rynku e-booków w Wielkiej Brytanii jest postępująca recesja w świecie książki drukowanej.
Tylko w 2012 r. zamknięto w Wielkiej Brytanii 400 księgarń. W 2012 r. nastąpił sprzedaż sprzedaż książki drukowanej w Wielkiej Brytanii była o 4,6 % mniejsza w porównaniu z rokiem poprzednim. Sytuację podratował sukces erotycznej trylogii E.L. James - co dwudziesta sprzedana książka pochodziła z tej serii.
Proces cyfryzacji rynku wydawniczego i stopniowego spychania książki papierowej na margines będzie kontynuowany przez najbliższych kilka lub kilkanaście lat.
W tym czasie całkowitej zmianie ulegnie rola wydawcy oraz relacje między nim i autorem. Przed dylematami stoi rola bibliotek, zarówno ich funkcjonowania od strony organizacyjnej, jak i prawnej? W jakiej formie i w jakim zakresie biblioteki będą udostępniać ksiązki wydane tylko w formie elektronicznej?
źródło:
http://cme.at/ebooks/grosbritannien-ebook-anteil-2012-kraftig-gewachsen/
Siedem polskich wydawnictw powołało do życia spółkę z o.o. Platforma Dystrybucyjna Wydawnictw.
W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać:
Zapowiadany przed paroma miesiącami Txtr Beagle to czytnik inne niż wszystkie, kładące na łopatki konkurencję... prostotą. W tym artykule parę razy pojawi się fraza: na razie ... ale w przyszłości producent planuje...
Urządzenie, o którym będzie mowa sygnuje swoją marką firma Txtr z siedzibą w Berlinie.