wtorek, 29 stycznia 2013

Wydawnicze zaplecze Empiku zwiera szeregi...

Trzy wydawnictwa należące do Grupy Empik: Wilga, W.A.B i Buchmann utworzyły Grupę Wydawniczą Foksal.

Książki

Integracja wydawniczego zaplecza wydaje się być rozsądnym posunięciem ze strony Empiku, stanowiącym reakcje na pogarszającą się sytuację na rynku wydawniczym, której przejawem był upadek Świata Książki. Empik choć jest potęgą w dziedzinie dystrybucji, to wymienione wyżej wydawnictwa do czołówki pod względem obrotów bynajmniej nie należą. Jeśli brać pod uwagę liczbę tytułów w formie elektronicznej w należącej do Grupy Empik e-księgarni Virtualo.pl ma W.A.B. - 448, kolejny Buchmann - 52, Wilga - nic.

W sumie obroty Grupy miałyby wynieść ok. 50 milionów złotych W moim przekonaniu w tym posunięciu widać dążenie do cięcia kosztów, przy jednoczesnym zachowaniu marek i linii wydawniczej.

Ciekawe analogiczna integracja nastąpi w Grupie Empik w kwestii dystrybucji książki elektronicznej. Obecnie prowadzi ona sprzedaż e-booków pod szyldami: Empik.com, Virtualo i Gandalf. Należy podkreślić, że tylko Virtualo jest nastawione na sprzedaż treści elektronicznych, podczas, gdy w Empik.com i Gandalfie, sprzedaż e-booków stanowi tylko fragment działalności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz