Kindle Paperwhite 4 w nowych kolorach

Amazon był raczej wstrzemięźliwy w stosowaniu żywszych kolorów obudowy w swoich czytnikach. Dominowały nie rzucające się w oczy barwy: czarny, grafitowy, biały i złoty. Teraz to się zmienia

'Kindle Paperwhite 4 w kolorze Twilight Blue

W chińskim sklepie amerykańskiego giganta pojawiły się Kindle Paperwhite 4 z obudową w kolorze różowym, niebieskim i zielonym, czy raczej zielonkawym.

Niebieską obudowa pojawiła się również w Amazon.com. Jest ona określana jako Twilight Blue (błękit zmierzchu?).

Wersje kolorystyczne Kindle Paperwhite 4: czarna, niebieska, zielona, różowa
Kindle Paperwhite 4 dostępny Amazon.cn w różnych kolorach (zdjęcie: amazon.cn)

Front obudowy w każdym wariancie jest nadal czarny. Tylko tylna część i boczne krawędzie są w kolorowe. Oznacza to, że w okładce będzie widoczny tylko niewielki pasek kolorowej części obudowy.

Najwięcej fantazji, jeśli chodzi o kolor czytnika przejawia firma PocketBook, która wypuszczała na rynek urządzenia z obudową w kolorze niebieskim, rubinowym, złotym, czarnym, brązowy, złotym, białym, metalicznie szarym i miedzianym.

Kiedy warto zastanowić nad wyborem czytnika w innym niż czarny kolorze? Gdy pod jednym dachem zdarza się przebywać kilka czytników tego samego modelu. Odrębny kolor obudowy pozwoli łatwiej rozpoznać swój czytnik.

Wybór różnych kolorów czytników może być przydatny również w sytuacji, gdy kilka sztuk jest kupowana na potrzeby biblioteki. Wtedy łatwiej jest zidentyfikować wypożyczane egzemplarze, bez konieczności sięgania po numer seryjny.

Na razie nowe wersje kolorystyczne Kindle Paperwhite 4 nie są jeszcze w obsługującym Polskę amazon.de.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza