Dasung Paperlike Pro FT – kolejna odsłona monitora z ekranem E Ink

Firma Dasung wprowadza na rynek kolejną wersję monitora z ekranem E Ink, tym razem obsługiwanego dotykiem i wyposażonego w podświetlenie.

Dasung Paperlike Pro FT - monitor z ekranem E Ink

Oczy zmęczone wielogodzinną pracą przy tradycyjnym świecącym monitorze? Jest na to rada – monitor ze znaną z czytników technologią E Ink. Takie rozwiązanie od 2014 rozwija chińska firma Dasung.

W serwisie indiegogo.com trwa zbiórka na monitor Dasung Paperlike Pro FT z dotykowym ekranem.

Będzie on wyposażone w:

  • ekran E Ink Mobius o przekątnej 13,3
  • podświetlenie z regulacją barwy;
  • wejście HDMI.

Ważnym atutem urządzenia jest złącze HDMI, które umozliwia w prosty i wygodny sposób podłączenie urządzenia do komputera

Firma chwali się zastosowaniem technologii DASUNG Turbo 2019, zapewniającej wysoką częstotliwość odświeżania ekranu.

Producent zapewnia:

You can do so much more with the new Paperlike Pro FT, web browsing, typing, coding, reading, seamlessly playing videos… It is as fast as LCD screen.

Po raz pierwszy monitor firmy Dasung zostanie wyposażony w podświetlenie z regulacją barwy. Pozwoli to na uniezależnienie się od zewnętrznego źródła światła i korzystanie także w ciemnościach lub słabiej oświetlonym pomieszczeniu.

Będzie można z niego korzystać w trybie poziomy i pionowym. Dasung Paperlike Pro FT umożliwia także regulację skali szarości i kontrastu.

Firma na indiegogo.com prowadzi zbiórki na cztery warianty monitora Dasung Paperlike:

  • Pro F z podświetleniem – $698;
  • Pro FT, z podświetleniem i dotykowym ekranem – $748;
  • Pro HD-F z podświetleniem i ekranem o wyższej rozdzielczości (2200 x 1650 pikseli) – $949;
  • Pro HD FT z podświetleniem, dotykowym ekranem o wyższej rozdzielczości (2200 x 1650 pikseli) – $999.

Zatem w przeliczeniu na złotówki koszt nabycia monitora w zależności od wybranego wariantu wyniesie od 2600 do 3750 zł. Jest to niebagatelna kwota, tym bardziej, że wydajemy ją na urządzenie peryferyjne, takie które musimy do czegoś podłączyć

Myślę, że jest to cena do przełknięcia dla osób, które zarabiają na życie ślęczeniem przed monitorem i którym nie będzie przeszkadzał brak koloru na ekranie E Ink.

W sumie projekt wsparło 173 osoby, które przekazały nań łączną sumę $165 452. Nie można tu powiedzieć o hurtowych ilościach.

Wysyłka urządzeń ma ruszyć jeszcze w lipcu.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza