Koniec Midiapolis Drive na czytnikach InkBOOK, w zamian – Wyślij na InkBOOKa

Na profilu facebookowym InkBOOK Polska pojawiło się ogłoszenie o planowanym zamknięciu usługi Midiapolis Drive z końcem sierpnia.

Midiapolis Drive w przeglądarce

Tak zaczyna się wspomniany wyżej komunikat

Informujemy, że z końcem sierpnia wygaszamy usługę Midiapolis Drive widoczną na czytniku jako „Dysk". W zastępstwie tej usługi, dla państwa wygody wprowadziliśmy rozwiązanie "Wyślij na Inkbooka".

Koniec chmury Midiapolis Drive InkBOOKach

Wirtualny dysk Midiapolis Drive to usługa, dostarczana przez Arta Tech w czasach, gdy firma była jeszcze dystrybutorem czytnika w Polsce czytników Onyx Boox. Umożliwia ona przechowywanie e-booków w chmurze. Do dyspozycji użytkownika pozostaje 2 GB przestrzeni dyskowej.

Jej działanie omawiam w recenzjach czytników InkBOOK LUMOS i InkBOOK Classic 2. E-booki można było wrzucać do chmury logując się na swoje konto w przeglądarce internetowej. Pliki z chmury można było pobierać na czytnik.

Midiapolis Drive nie był od dłuższego czasu rozwijany. Nie miał nawet aplikacji umożliwiającej przesłanie plików innych niż czytnik urządzeń mobilnych.

O zamknięciu Midiapolis Drive komunikat informuje w dwóch zdaniach. Użytkownicy są proszeni o przeniesienie plików.

Wyślij na InkBOOKa

Pozostała część wpisu poświęcona jest poświęcona jest usłudze „Wyślij na InkBOOKa”

Omawiałem ją przy we wpisie dotyczącym aktualizacji 2.1.2 oprogramowanie InkBOOK Classic 2. „Wyślij na InkBOOKa” to usługa, która umożliwia przesyłanie plików na czytnika za pośrednictwem adresu e-mail.

Nie jest wymagana tu rejestracja konta. Przy aktywacji usługi dostajemy adres przypisany do czytnika składający się z ciągu cyfr i liter oraz subdomeny send2device.inkbook.eu. Nie ma tu żadnej możliwości zarządzania e-mailami, z których mogą być wysyłane pliki.

Skrzynka e-mail pełni funkcje „kuriera” dostarczającego e-booka na czytnik. Trudno „Wyślij na InkBOOKa” uznać za usługę równoważna w stosunku do Midiapolis Drive.

Na razie usługa „Wyślij na InkBOOKa” nie jest dostępna na starszych czytnikach InkBOOK, jak np. InkBOOK Obsidian czy InkBOOK Onyx.

Jeśli ktoś regularnie korzystał z Midiapolis Drive i w ten sposób gromadził swój księgozbiór, to prawdopodobnie musiał pobrać pliki i przenieść je w inne miejsce.

Midiapolis Drive to kolejna usługa na czytnikach InkBOOK, po nieudanym czytniku kanałów RSS – Midiapolis News, która kończy żywot.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza