Boyue Likebook Alita – kolejny dziesięciocalowiec z podświetleniem i Androidem

Urządzenie wyposażony będzie w ekran E Ink Carta o przekątnej 10,3 cala i rozdzielczości 1872 × 1404 pikseli (227 PPI). W odróżnieniu od poprzedniego dziesięciocalowca Boyue – Likebook Mimas, ekran będzie zrównany z ramką. Dzięki temu łatwiej będzie po nim rysować.

Czytnik będzie miał ekran dotykowy pojemnościowy i prawdopodobnie elektromagnetyczny, pierwszy umożliwia obsługę palcem, a drugi pisanie lub rysowanie przy pomocy załączonego w zestawie stylusa.

W Likebook Mimas nie zabrakło również podświetlenia ekranu z regulacją barwy. Czytnik wyposażony jest ośmiordzeniowy procesor Rockchip RK3368 i 4 GB RAM.

Urządzenie posiada również obsługę dźwięku. Likebook Alita ma dwa wbudowane głośniki i mikrofon. Pozwala również podłączyć zewnętrzne słuchawki lub głośnik przez wejście 3,5 mm lub Bluetooth.

W czytniku umieszczone są wejścia na kartę microSD o pojemności do 128 GB oraz USB typu C.

Urządzenie wyposażone jest w baterię o pojemności 4700 mAh.

Likebook Alita ma pracować w oparciu o system operacyjny Android 6.0 na początku, a w przyszłości producent przewiduje aktualizację do wersji 8.0.

Czytnik podobnie jak wcześniejsze modele Boyue nie trafi zapewne na polski rynek. Będzie pewnie możliwość kupna na aliexpress.

Szukasz dużego czytnika do PDF? Sprawdź recenzję PocketBook InkPad X z ekranem 10,3 cala

Alternatywą dla Boyue Likebook Alita jest dostępny na polskim rynku Onyx Boox Note Pro. Premiery ciągle się nie może doczekać zapowiadany jeszcze w 2018 r. dziesięciocalowy czytnik wrocławskiej firmy Arta Tech – InkBOOK Infinity.

Źródła:

  • the-digital-reader.com
  • goodereader.com/blog

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza