Onyx International zdobywa nagrodę Red Dot, za… pedał

Kolejny producent czytników może poszczycić się nagrodą Red Dot, zwanej „oskarem designu”, ale nagrodzony przedmiot jest dość nietypowy. 

Boox Blue - akcesorium do czytnika Onyx Boox Max 2 Pro służące do zmiany stron

Red Dotem były już czytniki bardziej i mniej znaczących marek. Ten zaszczyt spotkał już urządzenia z ekranemi E Ink Amazonu, Kobo, polskiej marki InkBOOK. W tym roku. nagrodą Red Dot czytników PocketBook Touch HD 3 i PocketBook Touch Lux 4.

Chiński producent czytników Onyx International osiągnął coś, co nie udało się konkurencji. Nagrodę Red Dot otrzymał bowiem za… pedał.

Nie chodzi oczywiście o część roweru, ale specyficzne akcesorium dla muzyków. Produkt nosi nazwę Blue Boox i służy do zmiany stron w notacji nutowej na czytniku.

Gramy sobie na fortepianie, mamy rozłożony przed sobą czytnik z zapisem nutowym, a stopą przy pomocy pomocy podłączonego do czytnika pedału zmieniamy strony.

O podobnym urządzeniu pisałem, prezentując dwuekranowe czytniki dla muzyków: Gvido i Padmu. Ten ostatni to właściwie dwa połączone zawiasem czytniki Onyx Boox Max Carta.

Onyx Boox Max 2 Pro z rysikiem
Onyx Boox Max 2 Pro z rysikiem

Boox Blue powstał właśnie jako akcesorium do Onyx Boox Max 2 Pro, czytnika z ekranem o przekątnej 13,3 cala, który może także służyć jako dodatkowy monitor.

Źródło:

  • boox.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza