Firma Onyx wprowadza na rynek kolejny duży czytnik z trzynastocalowym ekranem – Onyx Boox Max 2 Pro. Czy nowy czytnikowy olbrzym wart jest uwagi?
Onyx Boox Max 2 Pro wyposażony będzie w ekran o przekątnej 13,3 cala w technologii E Ink Carta i Mobius. Zamiast szklanej powłoki użyto w nim sztucznego tworzywa. Dzięki temu czytnik będzie lżejszy i bardziej odporny na wstrząsy.
Ekran w Onyx Boox Max 2 będzie miał rozdzielczość 2220 x 1650 pikseli, co daje nieimponującą gęstość siatki pikseli na poziomie ok. 208 ppi. Jest obsługiwany dotykowo za pomocą palców lub załączonego w zestawie rysikiem.
Połączono tu dwie technologie ekranów dotykowych: pojemnościową i Wacom. Pierwsza umożliwia obsłużenie czytnika palcem, druga – sprawne robienie notatek przy pomocy rysika, tak jak w testowanym Onyx Boox Note.
Wymiary czytnika to 325 x 237 x 7,5 mm. Dość specyficzną cechę czytnika stanowią cztery okrągłe przyciski: dwa do zmiany stron, przycisk „menu”, przycisk „back”, umiejscowione w lewej części dolnej ramki.
Czytnik wyposażony jest w:
- czterordzeniowy procesor Cortex A17 1,6 Ghz,
- 4 GB pamięci RAM,
- 64 GB pamięci wewnętrznej,
- moduł WiFi, Bluetooth 4.1,
- wejście na kartę microSD,
- wejście microUSB.
Onyx Boox Max 2 pro ma także wejście microHDMI, dzięki czemu można go podpiąć do komputera jako monitor.
Czytnik działa w oparciu o Androida w wersji 6.0 z pełnym wsparciem dla sklepu Google Play.
Zaletą Onyx Boox Max 2 Pro ma być jego wielofunkcyjność. Może być wykorzystywany jako czytnik e-booków, czytnik zapisów nutowych, notatnik oraz dodatkowy monitor. Z racji rozmiarów jest to raczej urządzenie do pracy lub specyficznych zastosowań, niż do okazyjnego czytania powieści w podróży.
Czytnik Onyx Boox Max 2 Pro ma kosztować 849$ w sklepie Goodereader można nabyć za niebagatelną sumę 3799 zł w sklepie z czytnikami czytio.pl.
Dla porównania na czytio.pl można nabyć Onyx Boox Max 2, który ma o połowę mniej pamięci RAM i wewnętrznej oraz jest pozbawiony wejścia na kartę microSD, kosztuje ok. 3300 zł.
Poniżej wideorecenzja czytnika autora bloga Goodereader.com
Główną zaletą czytnika jest możliwość podłączenia go do komputera i wykorzystania jako dodatkowy monitor, który nie świeci i męczy oczu.
Źródło:
- goodereader.com/blog
Aktualizacja: 17.04.2019
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz