poniedziałek, 19 listopada 2018

Świeży Kindle Paperwhite 4 taniej o 40 euro. Ruszyła promocja na Amazon.de [Archiwalny]

Ledwie trzy tygodnie temu rozpoczęła się wysyłka czytników Kindle Paperwhite 4, a już doczekały się one pierwszej i to całkiem okazałej przeceny.

Kindle Papewhite 4 do kkupienia w promocji za 99,99 euro na Amazon.de

W niemieckim Amazonie ruszyła promocyjna nawałnica artyleryjska pod hasłem Tydzień Cyber Monday, która potrwa do 26 listopada br. Jednym z jej elementów jest przecena Kindle Paperwhite 4.

Czytnik został zaprezentowany we połowie października, a jego wysyłka rozpoczęła się ledwie 7 listopada.

Wodoodporny Kindle Paperwhite 4
Kindle Paperwhite 4 z podświetleniem ekranu

Nowy Kindle Paperwhite 4 jest lżejszy (182 g), wodoodporny, ma ekran zrównany z ramką i 8 GB pamięci wewnętrznej. Podobnie jak poprzedni model wyposażony jest w ekran E Ink Carta o gęstości pikseli na poziomie 300 ppi.

Przeznaczony do obsługi również klientów z Polski Amazon.de doczeka się nawet polskiej wersji językowej, choć nie wszystkie elementy opisów produktów są przetłumaczone.

Nie minęły jeszcze pełne dwa tygodnie i rozpoczęcia wysyłki Kindle Paperwhite 4, a został przeceniony we wszystkich wariantach o 40 euro w Amazon.de:

Podane ceny dotyczą wersji bez reklam (ohne Spezialangebote). Tylko ta wersja jest wysyłana przez Amazon do Polski.

Kindle Paperwhite 4 na razie jak Ford T dostępny jest w każdym kolorze… pod warunkiem, że jest to kolor czarny.

Czytnik z 32 GB może się przydać tym, którzy korzystają w dużej ilości z dużych plików PDF. Natomiast wersja z łącznością 4G i darmowym dostępem do Wikipedii może się przydać osobom często podróżującym po świecie.

Najlepszym wyborem w mojej opinii jest Kindle Paperwhite 4 8GBi za 99,99 euro. Jest to teraz tylko 20 euro więcej niż podstawowy Kindle, a w zamian zyskuje się ekran o zdecydowanie większej rozdzielczości (300 ppi zamiast 166), wbudowane podświetlenie, więcej pamięci wewnętrznej i wodoodporność.

Podane wyżej ceny Kindle Paperwhite 4 dotyczą produktów zamawianych do Niemiec. W rzeczywistości, jeśli zamówimy czytnik do Polski, zobaczymy nieco wyższą cenę.

Należy podkreślić, że wysyłka przy tej kwocie jest darmowa, a różnica w cenie wynika z różnych stawek VAT w Polsce (23%) i w Niemczech (19%).

Zatem zamawiając Kindle Paperwhite 4 8 GB zobaczymy kwotę do zapłaty 103,36 euro (ok. 448 zł)

Kindle Paperwhite 3 – finalizacja zamówienia z wybraną płatnością w PLN

Tradycyjnie Amazon przy wyborze płatności kartą, zaproponuje zapłatę w złotówkach – 474,74 PLN. Jest to najmniej korzystny sposób płatności.

Jeśli macie konto, w którym przelewy walutowe nie są obarczone tłustymi prowizjami, to korzystniej będzie zapłacić w euro.

Jeśli zależy Wam na płatności w złotówkach, to jako sposób płatności najlepiejwybrać jako formę płatności Przelewy24. Wówczas za Kindle Paperwhite 8 GB otrzymacie kwotę do zapłaty 467,65 PLN.

Czytnik można kupić jeszcze 20 euro taniej wybierając wersję z reklamami (mit Spezialangebote) wysyłaną do Austrii i Niemiec. Wtedy za Kindle Paperwhite 4 zapłacimy zaledwie 76,99 euro.

W pośrednictwie przekazania przesyłki można skorzystać albo z uprzejmości znajomych za granicą lub ze specjalnych firm parających się odbiorem i przekazywaniem przesyłek. W tym drugim przypadku jednak opłaty „zjedzą” nam część zaoszczędzonej kwoty.

Jeśli chodzi o ewentualny zakup akcesoriów, to ładowarkę można sobie odpuścić. Przyda się jednak okładka. Poniżej kilka propozycji:

Dokonując zakupów z podanych wyżej linków w ciągu 24 h od kliknięcia wspieracie mnie moralnie i materialnie do dalszej pracy nad blogiem.

Podsumowując: Tydzień Cyber Monday to jedna z lepszych promocji na Kindle Paperwhite 4, jakie się zdarzają w ciągu roku, tym bardziej, że dotyczy całkiem świeżego modelu.

Jeśli chcielibyście kogoś uszczęśliwić czytnikiem na prezent, to lepszej okazji w tym roku prawdopodobnie nie będzie.

1 komentarz:

  1. przelewy24 to kiepski pomysł na płacenie, znam lepsze, jak revolut i curve

    OdpowiedzUsuń