środa, 6 lutego 2019

Kindle Paperwhite 4 tańszy o 30 euro w walentynkowej promocji 2019 (zakończona)

Najnowszy model czytnika Amazonu został przeceniony na walentynki w Amazon.de, skąd można go zamówić do Polski.

Kindle Paperwhite 4 na rynek trafił w listopadzie 2018 r. W stosunku do poprzedniego modelu główną zmianą było wprowadzenie wodoodporności. Czytnik zachował ekran o najwyższej dostępnej na rynku rozdzielczości.

Kindle Paperwhite 4 stał się podstawowym czytnikiem z podświetleniem Amazonu. Wyposażony w fizyczne przyciski Kindle Oasis 2 kosztuje niemal dwa razy tyle.

Wodoodporny Kindle Paperwhite 4

Czytnik został przeceniony w każdym z wariantów o 30 euro w Amazon.de.

Do Polski można zamówić czytnik w wersji bez reklam w nastąpujących wariantach:

Większość użytkowników powinna zadowolić wersja z 8 GB pamięci. Wariant z 32 GB warto rozważyć, jeśli ktoś ma zamiar korzystać z audiobooków Audible. Łączność 4G też dla przeciętnego użytkownika to raczej zbytek. Może się przydać osobom, które dużo podróżują i chciałyby mieć na całym świecie darmowy dostęp do swoich e-booków w chmurze i Wikipedii…

Wersja bez reklam oznaczona jest jako „ohne Spezialangebote”

W przypadku zamówienia do Polski, ceny będą nieco wyższe. Nie wynika to z kosztów dostawy, ale z różnic w stawkach podatku VAT, która w Niemczech wynosi 19 a w Polsce 23 %.

Podsumowanie transakcji zakupu Kindle Paperwhite 4 przy wyborze płatności kartą
Podsumowanie transakcji zakupu Kindle Paperwhite 4 przy wyborze płatności kartą

Dlatego za Kindle Paperwhite 4 ujrzymy kwotę do zapłaty 113,69 EUR (czyli ok. 490 zł).

Jeśli wybraliśmy płatność kartą Amazon zaproponuje nam przeliczenie kwoty na złotówki. Wówczas zobaczymy 518,82 PLN do zapłaty. Dlatego lepszym rozwiązaniem może okazać się jednak płatność w EUR.

Możemy też zapłacić, korzystając z usługi Przelewy24. Wtedy zobaczymy kwotę 509,88 PLN.

Podsumowanie transakcji zakupu Kindle Paperwhite 4 w usłudze Przelewy24

Czytnik można kupić jeszcze taniej o 20 euro, wybierając wersję z reklamami. Zamówienie musi być przesłane na adres na terenie Niemiec. Jeśli mieszkacie blisko granicy, zamówienie można przesłać najbliższego paczkomatu. Innym sposobem jest skorzystanie z uprzejmości znajomych mieszkających w Niemczech lub usług firm zajmujących się pośredniczeniem w przesyłaniu paczek.

Przy składaniu zamówienia Amazon zaproponuje zakup akcesoriów: ładowarki i okładki. O ile ładowarka firmowa wydaje się zbyteczna, bo czytnik naładuje przez kabel USB z komputera lub ładowarką od smartfonu, o tyle okładkę warto mieć. Pozwala ona ochronić ekran czytnika przed uszkodzeniem i utrzymać w czystości.

Poniżej linki do przykładowych okładek:

Niestety nie wszystkie kolory okładek wysyłane są do Polski.

Walentynkowa promocja stanowi dobrą okazję do zdobycia porządnego czytnika w przyzwoitej cenie dla siebie lub na prezent.

Wodoodporny Kindle Paperwhite 4

Promocja potrwa nie dłużej niż do 14 lutego. Biorąc pod uwagę zeszłoroczny kalendarz promocji, kolejnej przeceny w Amazon.de możemy się spodziewać przed Wielkanocą.

Dokonując udanych zakupów z podanych w artykule linków wspieracie mnie moralnie i materialnie do dalszej pracy nad blogiem.

1 komentarz:

  1. Reklamy w Polsce można wyłączyć po kontakcie z BOKiem Amazonu.

    OdpowiedzUsuń