czwartek, 28 lutego 2019

PocketBook Touch HD 3 otrzymuje aplikację Legimi

Z końcem lutego PocketBook Touch HD 3 doczekał się nowej wersji oprogramowania.

Wyposażony w sześciocalowym ekranem E Ink Carta o rozdzielczości 1448 x 1072 pikseli, regulację barwy podświetlenia, moduł Bluetooth i obsługę dźwięku czytnik trafił na rynek pod koniec 2018 r.  

Testowałem go na przełomie stycznia i lutego, ale nie doczekałem wtedy aktualizacji oprogramowania. Więcej o PocketBook Touch HD 3 znajdziecie w recenzji.

Jak zaktualizować czytnik?

Nowe oprogramowanie możemy wgrać wybierając kolejno:

Ustawienia – Oprogramowanie – Aktualizacja oprogramowania.

Na ekranie pojawi się komunikat z informacją o znalezieniu nowej wersji oprogramowania oznaczonej numerem U632.5.19.832. Czytnik pobierze ją i zainstaluje.

Jeśli nie możecie nawiązać połączenia WiFi, to oprogramowanie można pobrać ze strony producenta i zainstalować ręcznie postępując zgodnie z instrukcją.

Jakie zmiany przynosi nowe oprogramowanie?

W oficjalnej dokumentacji producenta znajdziemy stosunkowo niewiele konkretów:

  1. Power consumption improvements.
  2. Other minor fixes.

 

Usprawnienia zużycia energii i inne mniejsze poprawki – to nie mówi zbyt wiele. W dokumentacji pominieto najważniejszą dla polskiego użytkownika zmianę..

Najważniejszą modyfikacją jest dodanie aplikacji Legimi, która umożliwia korzystanie z e-booków w abonamencie.

Usługa Legimi zapewnia dostęp do 25 000  e-booków. Kosztuje w zależności od wybranego pakietu od 7 (300 stron) do 45 zł (pełny pakiet „e-booki+ audiobooki” bez limitu). Pełny cennik znajdziecie na stronie Legimi.

Z wypożyczalni można także korzystać za darmo, pobierając kod dostępu w jednej ze współpracujących z Legimi bibliotek.

Aplikacja Legimi jest dostępna również na urządzenia z Androidem, IOS oraz wybrane czytniki z e-booków z Androidem, czytnikach PocketBook (Touch Lux 2, Touch Lux 3, Touch Lux 4, Aqua 2, Touch HD, Touch HD 2, InkPad 3). Z abonamentu Legimi z uwzględnieniem pewnych ograniczeń (limit pobranych książek, brak możliwości skorzystania w oparciu o darmowy kod z biblioteki, konieczność pobierania e-booków za pośrednictwem aplikacji na komputer) na dotykowych czytnikach Kindle

Legimi na czytnikach PocketBook

Głównym plusem korzystania z Legimi na czytnikach PocketBook jest fakt, że pobrane książki są otwierane w domyślnej aplikacji czytnika. Oznacza to, że możemy do nich dodawać zakładki, zaznaczenia, notatki w ten sam sposób, jak w przypadku innych książek.

Działanie aplikacji Legimi sprowadza się do pobierania książek na czytnik oraz zliczania statystyk. Wygranie z oferty Legimi książek do przeczytania wymaga skorzystania z przeglądarki internetowej lub aplikacji na smartfony.

Podsumowanie

PocketBook Touch HD 3 łączy w sobie smukłe wzornictwo z ergonomią, regulację barwy podświetlenia, obsługą dźwięku, ochronę przed zalaniem.

Teraz do listy atutów czytnika dołącza aplikacja Legimi.

Źródło:

  • PocketBoook - materiały prasowe

2 komentarze:

  1. Może to kogoś zainteresuje, spadnie stawka VAT na ebooki z 23% na 5%. Nowa stawka VAT na ebooki wchodzi w życie od 1 czerwca 2019. Mam nadzieję, że ceny ebooków faktycznie spadną.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiele wskazuje, że tak będzie, ale projekt ustawy musi zostać jeszcze przyjęty przez Sejm, Senat i podpisany przez prezydenta, a wystarczy jedna głupia poprawka i sru...

    OdpowiedzUsuń