InkBOOK Prime HD i InkBOOK LUMOS otrzymują nowe oprogramowanie 2.1.1

Arta Tech wydał nowe oprogramowanie na czytniki InkBOOK: LUMOS i Prime HD. Wraz z nim pojawią się nowe funkcje i ma poprawić się stabilność pracy urządzenia.

InkBOOK Classic 2 - komunikat z pytaniem o to, czy pobrać aktualizację oprogramowania

Ogłoszenie o nowej wersji oprogramowania (2.1.1) pojawiło się na profilu fejsbukowym marki InkBOOK. Aktualizacja przynosi kilka istotnych zmian:

 • dodanie wysyłki e-booków na czytnik z pośrednictwem adresu e-mail
 • poprawki dotyczące stabilności działania urządzenia
 • większa skala regulacji rozmiaru czcionki
 • optymalizacja zużycia energii dzięki automatycznemu rozłączaniu Wi-Fi podczas uśpienia
 • dodanie opcji przycinania marginesów

Jest jeszcze jedna zmiana, której istoty do końca nie rozumiem, więc zacytuję dosłownie:

Większa wygoda korzystania z czytnika, dzięki większej stabilności plików EPUB, co przekłada się na zwiększenie szybkości użytkowania.

Czy ma to oznaczać, że praca e-bookami w formacie EPUB ma być szybsza i bardziej stabilna?

Jeśli prześledzić tą listę, to z jednej strony mają być to zmiany, które mają poprawiać stabilność i wydajność pracy urządzenia, z drugiej dodanie nowych funkcji jak wysyłka e-booków na czytnik przez e-mail czy przycinanie marginesów w plikach PDF.

Wysyłka e-booków na czytnik przy pomocy adresu e-mail to funkcja występująca od dłuższego czasu w czytnikach Kindle i PocketBook. Funkcja przycinania marginesów jest również od wielu lat standardem w czytnikach PDF.

Cieszy fakt, że poprawiona została skala regulacji rozmiaru czcionki. W oprogramowaniu 2.0.0 nawet najmniejszy rozmiar, był, moim zdaniem, zbyt duży.

Nowe oprogramowanie otrzymały tylko nowe czytniki. Starsze InkBOOK Classic 2 zatrzymał się na wersji 1.4.2. Czy producent czytników InkBOOK firma Arta Tech zdecyduje się wydać aktualizacje także na starsze czytniki?

Ciekaw jestem, jak wspomniane zmiany w oprogramowaniu nowych InkBOOKów sprawdzają się w praktyce? Z przeszłości pamiętam, że jak w InkBOOKach pojawił się tak „zaawansowana” funkcja jak zoom, to działała tak topornie, że korzystanie z niej było praktycznie niemożliwe. Jeśli mieliście możliwość skorzystać z nowego oprogramowania, podzielcie się wrażeniami w komentarzach.

13 komentarzy:

 1. Od jakiegoś czasu dostaje powiadomienia na czytniku o aktualizacji ale do tej pory ignorowałem to. Teraz sądzę, że nadszedł czas na instalację :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za informację.
  Skoro dla Lumosa przygotowali aktualizację to Classic 2 pewnie też wkrótce dostanie.
  Zaktualizowałeś już?
  Możesz coś powiedzieć czy to co napisali faktycznie jest dostępne bez nowych bugów (jak np. spowolnienia, wysypywanie się itp.).
  Jak z ilością dostępnego miejsca po aktualizacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wątpie, by Classica 2 aktualizowali, może to i lepiej

   Usuń
 3. Po aktualizacji z 2.0 do 2.1.1 nie zawsze działa zmiana interlinii bądź zmiana kroju czcionki. Jak dla mnie aktualizacja na minus. Czy ktoś zna sposób na powrót do poprzedniej wersji?
  Pozdrawiam - Łukasz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Po aktualizacji oprogramowania opcja przesyłania ebooków na adres email zadziałała raz - w dniu aktualizacji. Aktualnie opcja ta nie działa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Po aktualizacji do 2.1.2 czytnik posiada roota! Posiada również microG czyli substytut usług Google.

  OdpowiedzUsuń
 6. przesyłanie ebooków na email działa przez dobę po resecie do fabryki :) potem przestaje się synchronizować

  OdpowiedzUsuń
 7. aaa i jeszcze jedno spróbujcie dodać konto google :)
  okienko do wpisania usera jest przesunięte względem prawej krawędzi i nie da się wywołać klawiatury

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zaktualizowałem 2 czytniki Inkbook Prime do wersji 2.1.2 i na obu pojawił się problem z łączeniem z sieciami wifi. Czytnik łaczy sie probuje pobrac adres ip i na tym sie konczy. Czasem pojawia sie komunikat ze uniknięto połączenia z siecia wifi o słabej jakości. Po jakims czasie wifi wyłącza sie automatycznie. Za któryms razem (losowo) czytniki w koncu łączą się z wifi. Bardzo frustrujący problem. Osoby które piszą o niedziałającym przesyłąniu ksiązek via mail maja problem z sama usługa czy z w wifi?

  OdpowiedzUsuń
 10. Is there a link to the full firmware? So that I can flash it. Thank you.

  OdpowiedzUsuń