wtorek, 16 kwietnia 2019

Onyx Youngy Boox – edukacyjny czytnik z kolorowym e-papierem od Plastic Logic

Plastic Logic opracowało technologię e-papieru, która została wykorzystana w czytniku firmy Onyx.

Onyx Youngy Boox z kolorowym e-papierem od Plastic Logic

Temat kolorowego e-papieru jest równie wdzięczny, jak sprawa VAT na e-booki, bo nie znajduje szczęśliwego finału i pisać o nim można bez końca.

Jak dotąd wszystkie podejścia do kolorowego e-papieru nie wychodziły poza stadium wystawowego prototypu lub kończyły się sprzedażową klapą.

Mirasol, E Ink Triton – te technologie trafiły przynajmniej do czytników, choć nie przyniosło im to sukcesu sprzedażowego. Liquavista nie osiągnęła nawet tego poziomu. Nie pomogło nawet przejęcie holenderskiej firmy przez Amazon.

Jak donosi Goodereader.com – za ekrany kolorowe bierze się Plastic Logic, firma zajmująca się rozwijaniem technologii elastycznego e-papieru. Swego czasu wypuściła na rynek czytnik Wexler Flex One z giętkim ekranem.

Rozwijana przez Plastic Logic technologia zaowocowała stworzeniem czytnika. Jest nim powstały we współpracy z firmą Onyx czytnik Onyx Youngy Boox.

Urządzenie posiada zrównany z ramką ekran o przekątnej 10,7 cala. Onyx Youngy Boox działa w trybie czarno-białym, wtedy pozwala na osiągnięcie gęstości siatki pikseli na poziomie 150 ppi, a trybie „kolorowym” zaledwie 75 ppi. Czytnik posiada dotykowy ekran Wacom, obsługiwany stylusem.

Onyx Youngy Boox ma przycisk „back” dość nietypowo umieszczony na prawej ramce.

Co ciekawe, urządzenie jest wyposażone w aparat

Poniżej dane techniczne urządzenia:

  • ekran 10,7 cala, 1290 x 960 pikseli
  • procesor Quad-core 1,6 Ghz
  • 32 GB pamięci wewnętrznej
  • WiFi 802.11
  • Bluetooth 4.1
  • system operacyjny Android 6.0
  • bateria o pojemności 4100 mAh
  • wymiary 268 x 202 x 6,8 mm
  • waga < 480 g.

Czytnik powstał jako z myślą o projekcie edukacyjnym w Chinach i nie będzie dostępny w otwartej sprzedaży. Przypomina to sytuację z śp. Ectaco Jetbook Color, który trafił do szkoły na Ukrainie.

Poniżej krótki filmy na kanałach Notebook Italia i Lesen.net prezentujące Onyx Youngy Boox.

To urządzenie urządzenie nie powala na kolana intensywnością barwy, rozdzielczością, ale w przeciwieństwie do ACeP, ClearInk czy Liquavista, Plastic Logic ma już konkretny produkt.

Nie zmienia to faktu, że rozwój technologii e-papieru przypomina dreptanie w miejscu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz