InkBOOK LUMOS otrzymuje oprogramowanie w wersji 2.3

InkBOOK LUMOS otrzymał oprogramowanie w wersji 2.3, która przed kilkoma tygodniami pojawiła się na InkBOOK Prime HD. Najważniejsze zmiany dotyczą tłumaczenia tekstu.

Powiadomienie o aktualizacji systemu oprogramowania w czytniku InkBOOK

InkBOOK LUMOS to obecnie najtańszy czytnik z podświetleniem, na którym można skorzystać z e-booków w abonamencie EmpiK Go i Legimi.

Jedną z wad czytnika był brak porządnego słownika. Arta Tech przez pewien czas udostępniał w swych urządzeniach stosowną aplikację, ale nie oferował przy tym żadnych użytecznych pakietów tłumaczeń.

Firma w kwestii słownika i tłumaczeń postanowiła nie wyważać otwartych drzwi. Zrezygnowała z własnej aplikacji i  postawiła na Google Translate, czyli aplikację Google umożliwiającą tłumaczenie pojedynczych słów lub dłuższych fragmentów tekstu.

Wprowadzenie zintegrowania Google Translate z aplikacją InkReader to najważniejsza modyfikacja, którą przynosi oprogramowanie w wersji 2.3. Odtąd przy zaznaczeniu słowa lub fragmentu tekstu , w kontekstowym ikonę Google Translate. Po jej wybraniu, akceptujemy warunki licencji, a aplikacja zostanie pobrana i zainstalowana na czytniku

Po zainstalowaniu będzie można korzystać z Google Translate, nie opuszczając otwartego e-booka. Okno z tłumaczeniem będzie się pojawiać na tle czytanej książki. Jeśli pobierzemy odpowiedni pakiet językowy, to Google Translate będzie działało także online.

Poniżej zamieszczam listę pozostały zmian, które wnosi oprogramowanie w wersji 2.3.:

  • szybsze ładowanie e-booków na ekranie głównym czytnika,
  • nowe ułatwienia dla użytkownika podczas synchronizacji konta Adobe.
  • udoskonalenie prawidłowego wyszukiwania aplikacji w InkBOOK Apps
  • naprawienie błędów związanych z wyświetlaniem publikacji w formacie PDF w aplikacji inkBOOK Reader
  • został rozwiązany problem uniemożliwiający wyszukiwanie notatek i zakładek w aplikacji inkBOOK Reader
  • ulepszona edycja notatek w aplikacji inkBOOK Reader
  • udoskonalenie opcji zmiany grafiki wygaszacza ekranu czytnika,
  • ulepszenie wyświetlania tytułów e-booków na ekranie głównym.

Ciekaw jestem waszych opinii na temat nowego oprogramowania oraz tego, czy pojawi się ono także na starszych czytnikach – InkBOOK Classic 2 i InkBOOK Prime.

6 komentarzy:

  1. Czy ma ktoś problem ze zmianą wielkości książek przez domyślny odtwarzacz ich? Mnie wyskakuje błąd przy próbie jakiej kol wiek zmiany wyświetlania książki, że aplikacja inkReader została zatrzymana. Ktoś? Coś? Jakieś rozwiązanie problemu?

    OdpowiedzUsuń
  2. To się pojawia przy każdej książce, czy tylko przy niektórych?

    OdpowiedzUsuń
  3. Zapomnieliście o najważniejszej (z mojego punktu widzenia) zmianie. Teraz najsłabszy stopień podświetlenia jest znacznie słabszy niż do tej pory przy zachowanej dotychczasowej jasności jasności maksymalnej, dzięki czemu użytkownik ma większe możliwości jego dostosowania do swoich preferencji.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To rzeczywiście dość istotna sprawa i dziwne, że InkBOOK nie wymienił tego na liście zmian.

      Usuń
  4. A można jakoś przywrócić poprzednią wersję oprogramowania? Nie pasuje mi zmiana dotycząca jasności podświetlenia.

    OdpowiedzUsuń