Aplikacja Empik GO trafia na czytniki InkBOOK

Empik GO stał się w tym roku porządną ofertą e-booków w abonamencie, która może konkurować z Legimi. Jej minusem był brak możliwości czytania na czytnikach. Teraz to się zmienia. Została wydana specjalna wersja Empik GO na czytniki InkBOOK.

instalacja Empik GO na InkBOOK Classic 2

Porażony tą informacją, pośpiesznie wyciągnąłem leciwego InkBOOK Classic 2 z szuflady, włączyłem WiFi i... rzeczywiście w InkBOOK Appstore jest do pobrana wersja aplikacji Empik GO.

Bez większego problemu udało mi się pobrać aplikacje i zalogować na swoje konto.

Ekran powitalny w aplikacji Empik Go na InkBOOK Classic 2

Czego nie da się zrobić z Empik GO na InkBOOKu?

Aplikacja na InkBOOKi nie jest prostym przełożeniem aplikacji na urządzenia mobilne z Androidem. Ma mniej funkcji i jest prostsza. Za jej pomocą nie wybierzemy abonamentu. Nie wyszukamy również książek.

Wykupiłem najtańszy abonament Empik Go za 29,99 zł. W przypadku osób korzystających po raz pierwszy jest możliwość skorzystania z darmowego 14-dniowego okresu próbnego

W ramach abonamentu e-booki do przeczytania wybierać możemy na dwa sposoby:

  • z poziomu strony internetowej,
  • aplikacji na Androida na urządzenia mobilnych.

To drugie rozwiązanie wydało mi się bardziej praktyczne i wygodniejsze

Do czego służy aplikacja Empik GO na czytnikach InkBOOK?

Aplikacja Empik GO na InkBOOKi służy do pobierania e-booków, które wybraliśmy do przeczytania w Empik Go oraz do ich otwierania.

Niepobrane e-booki z naszej biblioteki w Empik Go wyróżnione są ikoną „chmurki”

W tym drugim aspekcie aplikacja Empik GO jest ekstremalnie prosta, pozwala jedynie otworzyć spis treści, wybrać jeden z trzech krojów czcionki, zmienić jej rozmiar i tyle...

Menu e-booka w Empik GO na InkBOOk Classic 2 ze skrótem do spisu treści i ustawień czcionki
Ustawienia czcionki w aplikacji Empik GO na InkBOOK Classic 2

Strony można zmieniać za pomocą dotykowego ekranu lub fizycznych przycisków. W przypadku InkBOOK Classic 2, na którym aplikację testowałem zmiana strony następuje z wyczuwalnym opóźnieniem.

Empik GO poważnym rywalem Legimi?

Nie da się ukryć, że Empik GO wyrasta na poważnego rywala Legimi. Na razie konkuruje ceną, bo najtańszy abonament na e-booki w Empik GO bez limitu, to wydatek 29,99 zł. W Legimi trzeba za podobną usługę 39,99 zł bez umowy lub 32,99 z umową roczną.

Atutem Legimi jest udostępnienie swojej oferty na czytniki Kindle, PocketBook i InkBOOK oraz szerszy wybór.

Siłą Empiku jest z kolei zaplecze wydawnicze i stojąca za nim silna grupa kapitałowa.

Co łączy Legimi i Empik? Obie firmy stosują niesympatyczną praktykę polegającą na wymuszeniu na czytelniku zgody na cykliczne ściągania opłaty z karty. Jeśli zapomnicie anulować abonament, to zostanie on przedłużony automatyczne, a z konta zostanie pobrana odpowiednia kwota. Zarówno Legimi i Empik GO, mimo obniżki stawek VAT od początku listopada 2019 r. z 23 % do 5 % nie obniżyły cen abonamentów.

Podsumowanie

Empik GO, to kolejna po Publio aplikacja, która zadebiutowała na czytnikach InkBOOK tej jesieni. Jest ona wprawdzie funkcjonalnie okrojona w porównaniu z wersją z Google Play, ale spełnia swoje zadanie: umożliwia pobranie e-booków z naszej biblioteki w Empik GO i czytanie ich na czytniku.

Moim zdaniem postawienie na prostotę jest krokiem w dobrym kierunku. Lepiej dać użytkownikowi mniej funkcji, ale stosunkowo stabilne działanie. Lepsze wrażenie na użytkowniku robi aplikacja, która ma trzy funkcje ale wszystkie działają od takiej, która ma ich pięć, z których tylko trzy działają poprawnie.

Z aplikacji korzystałem na InkBOOK Classic 2, ale przypuszczam działa ona także InkBOOK Obsidian, InkBOOK Prime, InkBOOK LUMOS, InkBOOK Prime HD i InkBOOK Explore.

Jeśli macie InkBOOKa z InkBOOK Appstore i dotąd nie korzystaliście z Empik GO, to możecie skorzystać z 14-dniowego okresu próbnego.

Nowa aplikacja daje korzyści zarówno producentowi czytników, który może się pochwalić jeszcze jedną usługą działającą na jego urządzeniach, jak dostawcy usługi Empik GO, poszerzając krąg osób skłonnych z niej korzystać.

2 komentarze:

  1. Jak na obsidanie zainstalowac inkbook appstore aby mozna bylo wgrac empik go?

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak zainstalować empik go na ink book obsydian?

    OdpowiedzUsuń