wtorek, 4 grudnia 2018

Przedświąteczna przecena na Kindle 8 w Amazon.de

Ledwie opadł kurz po promocji na Kindle Paperwhite 4, a w Amazonie znów przecena, tym razem na podstawowy Kindle 8.
Kindle 8 na Amazon.de

Kindle 8 to prosty, ale solidny  i lekki (waga 161 g) czytnik z ekranem E Ink Pearl o rozdzielczości 800 x 600 pikseli, obsługiwany dotykowo. W odróżnieniu od Kindle Paperwhite w Kindle 8 nie znajdziemy podświetlenia ekranu.

Kindle 8 2016 - czytnik e-booków
Kindle 8 – najlżejszy i najtańszy czytnik w ofercie Amazonu

Pod względem oprogramowania jest zbliżony do droższych modeli. Można na nim również korzystać z e-booków w ramach abonamentu Legimi.

Czytnik został przeceniony o 20 euro w Amazon.de, który ma polską wersję językową.

Oznacza to, że za wersje bez reklam (ohne Spezialangebote) wysyłaną do Polski zapłacimy w granicach 266-282 zł.

W przypadku zamówienia do Polski, zobaczymy kwotę do zapłaty nie 59,99 a 62 euro (ok. 266 zł). Różnica wynika nie z kosztów wysyłki, a innych stawek VAT w Polsce (23 %) i w Niemczech(19 %).

Kindle 8 - podsumowanie transakcji
Podsumowanie transakcji zakupu Kindle 8

W przypadku wyboru płatności kartą, Amazon zaproponuje zapłatę w złotówkach w kwocie 282,19 zł. Jeśli macie kartę i wasz bank nie pobiera prowizji za przewalutowanie, to płatność w euro będzie korzystniejszym rozwiązaniem.

Zapłata w Przelewy24 może się okazać korzystniejsza niż płatność kartą

W przeciwnym razie lepszym sposobem będzie  skorzystanie z usługi Przelewy24. Wówczas kwota do zapłaty wyniesie 277,29 zł, więc nieco mniej niż w przypadku płatności kartą po kursie narzuconym przez Amazon.

Poniżej linki do poszczególnych wersji czytnika:

Jest możliwość nabycia czytnika jeszcze taniej, wybierając wersję z reklamami (Mit Spezialangebote). Nie jest ona jednak wysyłana do Polski.

Wtedy zapłacimy 49,99 euro (ok. 214 zł). Musimy podać adres dostawy na terenie Niemiec.

Czytnik możemy sprowadzić do Polski dzięki uprzejmości znajomych w Niemczech albo korzystając z usług firm pośredniczących w przekazywaniu przesyłek.

Dokonując udanych zakupów z podanych we wpisie linków, wspieracie mnie moralnie i materialnie do dalszej pracy nad blogiem.

Przy składaniu zamówienia Amazon zaproponuje dodatkowo zakup firmowej okładki i ładowarki

W trakcie składania zamówienia, Amazon zaproponuje wam zakup okładki ładowarki za 14,99 i firmowej okładki z funkcją wybudzania za 24,99 czyli za prawie połowę ceny czytnika. Jedno i drugie lepiej sobie darować. Czytnik doładować można kablem USB z komputera albo zwykłą ładowarką do smartfonu, a okładkę wybrać tańszą.

Jeśli szukacie prostego czytnika w cenie do 300 zł dla siebie lub na prezent to przeceniony Kindle 8 może być dobrą propozycją. Czytnik ma dobra obsługę słownika i możliwość bezprzewodowej wysyłki plików na czytnik i od pozwala na korzystanie z e-booków w ramach abonamentu Legimi.

Jeśli szukacie w tej cenie urządzenia z menu w języku polskim i fizycznymi przyciskami do zmiany stron, to alternatywą mogą być InkBOOK Classic 2 lub bezdotykowy PocketBook Basic 3.

1 komentarz:

  1. tak jest niemal co roku, warto śledzić terminy promocji i płacić kartą Curve czy revolut

    OdpowiedzUsuń