czwartek, 6 grudnia 2018

Przedświątecznych przecen ciąg dalszy: Kindle Paperwhite 4 o 20 euro tańszy (archiwalny)

Przed dwoma dniami pisałem o promocji na Kindle 8. Tym razem przeceniony został najnowszy czytnik Amazonu – wodoodporny Kindle Paperwhite 4, który na rynek trafił w listopadzie tego roku.

Przecena na Kindle Paperwhite 4

Kindle Paperwhite 4 jest wyposażony ekran E Ink Carta o rozdzielczości 1448 x 1072 pikseli (300 ppi) z podświetleniem. Dodatkowym atutem czytnika jest wodoodporność.

Czytnik e-booków Kindle Paperwhite 4
Kindle Paperwhite 4 – najnowszy czytnik Amazonu

Kindle Paperwhite 4 został przeceniony o 20 euro we wszystkich wariantach

Za zamawianą do Polski wersję bez reklam zobaczymy kwotę do zapłaty 124,02 euro. Różnica w porównaniu z ceną dla klientów w Niemiec (119,99 euro), wynika z innych stawek VAT w Polsce (23 %) i Niemczech (19 %).

Podsumowanie zamówienia na Kindle Paperwhite 4

Zamawiając mamy w zasadzie trzy opcje płatności:

  • zapłata kwoty w euro kartą,
  • zapłata kartą w złotówkach po kursie narzuconym przez Amazon (kwota do zapłaty 565,77 zł),
  • zapłata przelewem z wykorzystaniem Przelewy24 (553.77 zł)

Jeśli macie kartę podpiętą pod konto, w którym nie ma prowizji za przewalutowanie, to najlepszym wyborem zapłata kartą w euro.

W przeciwnym wypadku lepiej jest skorzystać z Przelewy24.

Kindle Paperwhite 4 jest dostępny w kilku wariantach: z pamięcią 8 GB i 32 GB, z WiFi i z 4G.

Najlepszym wyborem w większości przypadków będzie najtańsza wersja z WiFi i 8 GB pamięci. Moim zdaniem wersję 32 GB warto brać pod uwagę, jeśli ktoś ma zamiar korzystać w dużych ilościach z audiobooków z Audible.

Poniżej linki do wersji czytnika bez reklam wysyłanych do Polski (w nawiasach cena podstawowa, przed przeliczeniem różnicy w VAT):

Czytnik  można kupić jeszcze taniej, wybierając wersję z reklamami. Wówczas jednak wysyłka musi być na adres w Niemczech. Można to rozwiązać na 3 sposoby:

  • zamówić do paczkomatu lub punktu odbioru w miejscowości przygranicznej
  • skorzystać z uprzejmości znajomych w Niemczech wracających do kraju na święta
  • skorzystać z usług firm pośredniczących w przesyłek.

Wybierając wersję z reklamami można Kindle Paperwhite 4 mieć już za ok. 427-446 zł. Poniżej linki do wersji z reklamami.

Kindle Paperwhite 4 to solidny, wodoodporny czytnik z najwyższą dostępną na rynku rozdzielczością ekranu. Zamawiając w tym tygodniu możecie mieć nadzieję (graniczącą z pewnością :), że Kindle Paperwhite 4 dotrze jeszcze przed świętami.

Wodoodporny Kindle Paperwhite 4
Z Kindle Paperwhite 4 można korzystać w wannie lub na basenie

Dokonując udanych zakupów z podanych we wpisie linków wspieracie mnie moralnie i materialnie do dalszej pracy nad blogiem.

1 komentarz:

  1. Kolega pracujący w Niemczech, zamówił tam Kindla z reklamami na prezent dla żony. Żona zadowolona, ale co najlepsze ma już wersję bez reklam. Skontaktowała się z obsługą Amazona, poinformowała, że dostała Kindle w prezencie, mieszka w Polsce i wyświetlają się jej oferty, z których nie może skorzystać. Otrzymała wiadomość, że "oferty specjalne" zostały wyłączone, należy teraz podłączyć czytnik do internetu, żeby mógł się zaktualizować. Po zrestartowaniu czytnika, reklamy rzeczywiście zniknęły.

    OdpowiedzUsuń