niedziela, 2 grudnia 2018

Ważne zmiany w warunkach gwarancji na czytniki PocketBook

W połowie listopada firma PocketBook ogłosiła modyfikację warunków napraw gwarancyjnych.

obsługa klienta - figury przedstawiające kelnera i starszą kelnerkę

Najbardziej wrażliwą częścią czytnika jest ekran. W przeciwieństwie do smartfonów czy tabletów, gdzie „mały pajączek” pozwala jeszcze korzystać z urządzenia, w przypadku czytników uszkodzenie ekranu powoduje, że nie nadaje się on już do użytku.

Naprawa w serwisie niesie ze sobą na tyle wysokie koszty, że są one zbliżone do kosztów zakupu nowego urządzenia.

Najprostszym sposobem by zminimalizować ryzyko uszkodzenia jest korzystanie z etui. Warto też nie kłaść czytnika na łóżku krześle czy fotelu, ani wkładać z odsłoniętym ekranem do torby czy plecaka z przedmiotami o ostrych krawędziach.

Poza kwestią mechanicznych uszkodzeń ekranu czytniki są długowiecznymi „żółwiami” elektroniki użytkowej. Z podstawowego Kindle 4, którego kupiłem 2012 r., korzystam do dzisiaj.

Wracając do tematu, komunikat firmy PocketBook o modyfikacji warunków gwarancji składa się z trzech punktów. Pierwszy z nich brzmi umiarkowanie zachęcająco.

1. Wszelkie uszkodzenia (za wyjątkiem mechanicznych uszkodzeń wyświetlaczy) powstałe w okresie 24 miesięcy od daty zakupu urządzenia będą naprawiane w ramach gwarancji

Jeśli go zrozumieć dosłownie, to, jeżeli walniecie młotkiem w czytnik i nie uszkodzicie ekranu w okresie 24 miesięcy od daty zakup, to możecie mieć darmową naprawę w ramach gwarancji.

Ciekawsze są pozostałe dwa punkty:

2. Wyświetlacze, w których w ciągu 30 dni od daty zakupu nastąpi uszkodzenie mechaniczne będą podlegały bezpłatnej naprawie dokonanej przez serwis;

3. W przypadku mechanicznych uszkodzeń wyświetlaczy powstałych po 30 dniach od daty zakupu naprawa będzie wykonywana po indywidualnie ustalanej cenie, znacząco niższej od dotychczasowych kosztów wymiany.

Oznacza to, że jeśli w ciągu pierwszych 30 dni od zakupu uszkodzicie ekran, możecie skorzystać z darmowej naprawy (sprowadzającej się do wymiany ekranu) w ramach gwarancji.

Jeśli uszkodzenie zdarzy się w pozostałym okresie gwarancji, za naprawę już trzeba będzie zapłacić, ale podobno mniej niż do tej pory.

Jest to może niewielki, biorąc pod uwagę, że Amazon wymienia czytniki Kindle z uszkodzonymi ekranami w ciągu roku od zakupu, ale na pewno miły ukłon w stronę klientów.

Źródło:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz