piątek, 3 maja 2013

Pocketbook 623 Touch Lux - światło i wyższa rozdzielczość

Z tygodniowym opóźnieniem z kronikarskiego obowiązku uprzejmie donoszę, iż...

Pocketbook 623 Touch Lux -czytnik e-booków z podświetleniem i rozdzielczością 1024 x 758 pikseliPocketbook Touch dorobił się wreszcie ledowego podświetlenia i wyższej rozdzielczości (1024 x 758 pikseli), dołączając tym samym do coraz mniej ekskluzywnego grona czytników, które posiadają te szlachetne cechy: Kobo Glo, Kindle Paperwhite, Cybook Odyssey HD Frontlight, Onyx Boox Angel Glow, Tolino Shine.

Nowy czytnik firmy Pocketbook w porównaniu z poprzednikiem ma 4 GB pamięci wewnętrznej, w tym 3 GB dostępnej dla użytkownika. Poza podświetleniem i rozdzielczością ekranu to jedyna różnica w specyfikacji w porównaniu z Pocketbook 622 Touch. Jest również możliwość poszerzenia pamięci za pomocą karty MicroSD o 32 GB.

Pocketbooki należą do czytników typu "wschodniego", który cechuje obsługa wielu formatów i szeroka gama możliwości ustawień kroju czcionki, odstępów między wierszami marginesów. Do obsługiwanych formatów przez Pocketbook 623 Touch Lux należą: EPUB (w tym z DRM), EPUB, PDF (w tym z DRM), FB2, FB2.ZIP, TXT, DJVU, HTM, HTML, DOC, DOCX, RTF, CHM, TCR, PRC (MOBI), mp3.

Miłośnicy szachów, sudoku i węża, dzięki podświetleniu będą mogli oddawać się swojej pasji także po ciemku. Pocketbook 623 Touch Lux jest lżejszy od Kindle Paperwhite (193 vs 214 g) i posiada fizyczne przyciski do zmiany stron. W przeciwieństwie do czytnika Amazonu Pocketbook zachował funkcje TTS (czytanie tekstu na głos). Posiada również aplikację umożliwiającą tworzenie odręcznych notatek. Na papierze wygląda, że Pocketbook 623 Touch Lux bije Kindle Paperwhite niemal pod każdym względem. Tylko chmury brak.

Nowy czytnik Pocketbook 623 Touch Lux jest można już nabyć w cenie 699 zł w przedsprzedaży na czytio.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz