środa, 13 lutego 2013

I poszedł Świat Książki raz w Bukowy Las...

Kiedy w grudniu 2012 r. niemiecki Weltbild ogłosił wycofanie się polskiego rynku, a co za tym idzie wystawienie na sprzedaż Wydawnictwa Świat Książki, pojawiły się apokaliptyczne wizje zalania rynku zapasami magazynowymi jednego z większych polskich wydawnictw.

 Świat Książki zostaje kupiony prrzez Wydawnictwo Bukowy Las

Tymczasem dość szybko znalazł się kupiec. Jest nim założone w 2010 r. Wydawnictwo Bukowy Las, którym kierują min. osoby związane wcześniej z Wydawnictwem Dolnośląskim. Bukowy Las na podstawie zawartej z Weltbildem umowy ma przejąć prawa własności do Świata Książki, jego licencji wydawniczych oraz marki. Dystrybucja książek ma odbywać się za pośrednictwem Firmy Księgarskiego Oleksiejuk, co przesądza los księgarni Świata Książki. Na sprzedaż ciągle jest wystawiona e-księgarnia weltbild.pl, lecz sądzę, że w tym przypadku dużo trudniej będzie znaleźć nabywcę.

Świat Książki z liczbą ponad 400 eksiążek dostępnych w ofercie Virtualo stanowi ważny element polskiego rynku e-booków. Czy nowy właściciel będzie rozwijał segment publikacji elektronicznych? Czy Bukowy Las przerodzi się w "e-bookową puszczę"?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz