wtorek, 19 marca 2019

Legimi za darmo przy zakupie czytnika

Legimi zdążyło nasz przyzwyczaić do „czytnika za złotówkę” przy zawarciu dwuletniej umowy. W jednym ze sklepów internetowych pojawiło się odwrócenie tej promocji: Legimi za darmo przy zakupie czytnika.

Kod do darmowego dostępu do Legimi

Legimi – e-booki w abonamencie

Początki Legimi były dość burzliwe, kiedy jesienią 2012 r. poznańska firma Legimi ruszyła z ofertą e-booków abonamencie część wydawców zareagowała nerwowo, wycofując się ze swojej oferty. W momencie startu dostępnych było 2000 e-booków, a czytać można było tylko na iPadzie.

Krótki przegląd oferty Legimi

Z czasem opór wydawców zelżał, oferta rozrosła się do 25 000 e-booków, wśród których znajdziemy także wiele nowości. Księgozbiór Legimi jest zróżnicowany i obejmuje zarówno literaturę faktu jak i beletrystykę.

Najmocniejsza jej część stanowią serię kryminałów Remigiusza Mroza, Roberta Ćwirleja, powieść Zygmunta Miłoszewskiego. Niezła jest oferta literatury związanej z rozwojem osobistym.

Słabiej wygląda oferta Legimi, jeśli chodzi o literaturę naukową i fachową. Jeśli ktoś szuka książek specjalistycznych dotyczących prawa, czy informatyki, to nie ten adres.

Na jakich urządzeniach można korzystać z Legimi?

Legimi z czasem rozszerzyło dostęp do swojej na urządzenia z Androidem i wybrane czytniki e-booków

Z księgozbioru można korzystać na urządzeniach iPhone, urządzeniach z Androidem, a także wybranych czytnikach e-booków inkBOOK (Clasic 2, LUMOS, Prime, Prime HD, Explore i PocketBook (Touch Lux od 2 do 4, PocketBook Touch HD wszystkich generacji, PocketBook Aqua 2, PocketBook InkPad 3).

Kolejną barierę Legimi przełamało udostępniając swoją ofertę na dotykowych czytnikach Kindle (7, 8, Paperwhite dowolnej generacji, Voyage czy Oasis). Oferta jest obarczona pewnymi ograniczeniami, jak liczba e-booków możliwych do pobrania w danym miesiącu, możliwość korzystania tylko w abonamencie „bez limitu”.

Legii oferuje swój abonament w wersji bez limitu lub z ograniczonym pakietem stron. To pierwsze rozwiązanie jest droższe, za pakiet „tylko e-booki” zapłacimy 39,99 zł miesięcznie. Koszt najtańszej wersji z limitem to od 6,99 zł za 300 do 24,99 za 1500. Więcej znajdziecie w cenniku Legimi

Płatność za usługę jest realizowana za pomocą karty płatniczej. Jeśli chcecie zrezygnować, to klikacie zakończ, jeśli nie to liczcie się z przedłużeniem usługi na następny miesiąc.

O swoich doświadczeniach z abonamentem „e-booki 300” pisałem we wpisie Jak Legimi z limitem przyssało mi się do portfela… Generalnie Legimi działa tak, że, jeśli przekroczymy limit, to system ściąga kolejną kwotę z karty w trosce „o zachowanie ciągłości czytania”.

Jeśli Legimi wychodzi „na swoje”, to głównie dzięki tym, którzy płacą, a nie czytają.

60 dni Legimi przy zakupie czytnika w czytio.pl

W sklepie czytio.pl trwa promocja, w której przy zakupie czytnika można otrzymać kod uprawniający do 60-dniowego dostępu oferty e-booków i audiobooków w Legimi.

Oferta adresowana do osób, które wcześniej z Legimi nie korzystały. Jeśli korzystaliście z Legimi, to kod możecie podarować bliskiej osobie.

Drugi warunek to posiadanie urządzenia kompatybilnego z Legimi. Spełniacie go, kupując czytnik. Bliższe informacje znajdziecie na stronie czytio.pl.

Czytniki PocketBook z dostępem do abonamentu Legimi
Czytniki PocketBook w ofercie Legimi

Darmowy kod do Legimi otrzymacie przy zakupie czytników, na których działa Legimi:

Dostęp do Legimi można zdobyć, kupując czytniki Kindle Paperwhite 4 i Kindle Oasis 2. Jeśli przymierzacie się do zakupu Kindle Papewhite 4 to warto poczekać na promocję na Amazon.de, a zaoszczędzicie znacznie więcej niż wartość dwumiesięcznego korzystania z Legimi.

Legimi na maratony czytelnicze

Legimi jest świetnym rozwiązaniem, pod warunkiem, że potrafimy znaleźć dostosowaną do naszych gustów książki i czas na niej przeczytania. Świetnie się sprawdza w czasie urlopu i w wielogodzinnej podróży.

Nie muszę przypominać, że w II połowie kwietnia w tym roku przypada Wielkanoc, a tydzień później „długi weekend”. Inna może mniej przyjemna sytuacja, która stwarza czas do czytania do zwolnienie chorobowe.

Dokonując udanych i zgodnych z Waszymi potrzebami zakupów, wspieracie mnie moralnie i materialnie do dalszej pracy nad blogiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz