środa, 9 maja 2018

PocketBook Basic Touch 2 Save & Safe z wbudowaną okładką

Firma PocketBook wprowadza na rynek czytnik PocketBook Basic Touch 2 Save & Safe zintegrowany z okładką.

Ze względu na dużą podatność ekranów E Ink na uszkodzenia etui jest ważnym dodatkiem zapewniającym ochronę czytnika. Dodatkowo czasem sprawia, że urządzenie trochę pewniej leży w dłoni.

PocketBook Basic Touch 2 Save and Safe czytnik z wbudowaną okładką

Sam pomysł nie jest nowy. Dawno, dawno temu, a konkretnie to 5 lat wstecz, Sony wypuściło sześciocalowy czytnik Sony PRS-T3 ze zintegrowaną okładką. To był ostatni sześciocalowiec tego producenta.

W pewnym sensie koncept odżył w Kindle Oasis 2016, który sprzedawana z okładką zawierającą… dodatkową baterię. Tu jednak nie można mówić o pełnej integracji, okładkę można było zdjąć i czytnik ważył wtedy zaledwie 130 g.

Ostatnim czytnik zintegrowany z okładką to Bookeen Saga, wcześniej sprzedawany w niektórych krajach pod marką Nolim. Urządzenie wyposażone zostało w silikonowe etui, dostępne w różnych kolorach.

Obecnie Bookeen Saga jest dostępny w kolorach żółtym, niebieskim i zielonkawym

Jest to czytnik z ekranem o przekątnej 6 cali, rozdzielczości 1024 x  758 pikseli i wbudowanym podświetleniem. Bookeen Saga razem z etui waży 320 g.

Czytniki Bookeen Saga w różnych kolorach

Teraz do grona czytników ze zintegrowaną okładką dołączył PocketBook Basic Touch 2 Save & Safe. Znajdziemy w nim okładkę czarną okładkę pokrytą powłoką, odporną na zadrapania i zarysowania. Wewnętrzna strona okładki ma być wykonana z niekurzącej się mikrofibry. Czytnik z etui ma ważyć zaledwie 230 g, więc znacznie mniej niż przytoczony wyżej Bookeen Saga.

Poniżej podstawowe dane techniczne PocketBook Basic Touch 2 Save & Safe:

 • ekran E Ink Carta 800 x 600 pikseli (166 ppi)
 • ekran dotykowy pojemnościowy
 • 174,4 × 114,6 × 9,3 mm \ 11,3 mm (z zamkniętą okładką)
 • bateria o pojemności 1300 mAh
 • procesor 1 Ghz, 256 MB RAM
 • waga 180 g
 • 8 GB pamięci wewnętrznej i wejście na kartę microSD do 32 GB
 • obsługa formatów PDF, PDF(DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM ,JPEG, BMP, PNG, TIFF
 • słownik ABBYY Lingvo® (21 opcji językowych), angielsko-niemiecki,  Webster's Dictionary 1913
 • przeglądarka Internetu, czytnik kanałów RSS, kalkulator, zegar, kalendarz, słowniki, gry: szachy, pasjans, Sudoku, Scribble, przeglądarka zdjęć
 • usługi ReadRate, Dropbox, Send-to-PocketBook.

Ogólnie czytnik stanowi zintegrowaną z okładką wersję PocketBook Basic Touch 2, który zadebiutował jesienią 2016 r. Posiada dotykowym ekran i fizyczne przyciski do zmiany stron.

PocketBook Basic Touch 2 Save & Safe z wbudowaną okładką

Umożliwia bezprzewodową wysyłkę plików z wykorzystaniem usług Dropbox lub Send-To-PocketBook. Pod względem oprogramowania jest zbliżony do droższych modeli tej firmy.

W odróżnieniu od PocketBook Touch Lux 3, PocketBook Touch HD i PocketBook Touch HD 2

 • ma ekran o mniejszej rozdzielczości,
 • nie posiada podświetlenia ekranu
 • nie ma aplikacji Legimi.

Sugerowana cena PocketBook Basic Touch 2 Save & Safe na polskim rynku wynosiła 399 zł. Dla porównania PocketBook Basic Touch 2 to wydatek ok. 330 zł, a okładką w zależności od wybranego wariantu – od 29-79 zł.

Aktualizacja 25.07.2018.

Cena czytnika na czytio.pl wynosi ok. 330 zł

PocketBook Basic Touch 2 Safe & Safe – oferta czytnika w sklepie czytio.pl
PocketBook Basic Touch 2 Safe & Safe – oferta czytnika w sklepie czytio.pl
Okładki do PocketBook Basic Touch 2 na czytio.pl w różnych wariantach kolorystycznych i cenowych
Okładki do PocketBook Basic Touch 2 na czytio.pl w różnych wariantach kolorystycznych i cenowych

Do tej pory PocketBook wypuszczał nowe kolorystyczne wersje pewnych modeli, zdarzały się także czytniki „Limited Edition” z okładką w zestawie. Posunięcia takie były podejmowane w odniesieniu czytników z średniej lub wyższej półki cenowej (PocketBook Touch Lux 3, PocketBook Touch HD, PocketBook Touch HD 2.

Tym razem firma próbuje sondować na tańszym modelu, czy pomysł „chwyci”. Jeśli spotka pozytywnym odzewem nabywców, to możemy się spodziewać droższych modeli ze zintegrowaną okładką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz