czwartek, 24 maja 2018

Sony DPT-CP1 – ultralekki czytnik-notes z ekranem o przekątnej 10,3 cala

Firma Sony wprowadza na rynek niezwykle lekki czytnik z ekranem E Ink o przekątnej 10,3 cala.

Sony DPT-RP1 z ekranem 10 cali

Od kilku lat Sony rozwija urządzenia z serii „Digital Paper”. Dotąd miały one ekran o przekątnej 13,3 cala.

Charakterystyczne jest, że Sonyna swojej stronie ,opisując urządzenia z serii DPT nie używa określenia „e-reader” tylko „digital paper”.

Warto przypomnieć, że firma właściwie była producentem, a nawet pionierem czytników e-booków, ale rynek ten porzuciła kilka lat temu.

Sony DPT-CP1 w odróżnieniu od poprzednich modeli wyposażony będzie w ekran E Ink o przekątnej 10,3 cala i rozdzielczości 1404 x 1872 pikseli (227 ppi). Brzmi znajomo. Ekran o tej samej rozdzielczości ma testowany niedawno Onyx Boox Note.

Czytnik jest obsługiwany dotykowy, który można obsłużyć palcem lub załączonym w zestawie rysikiem. Na tym podobieństwa z Onyx Boox Note się kończą.

Sony DPT-CP1 z ekranem 10,3 cala

Sony DPT-CP3 jest niewiarygodnie lekki, ważąc zaledwie 241 g (Onyx Boox Note – 325 g) przy wymiarach: 243,5 x 174,2 x 5,9 mm. Urządzenie jest zatem niezwykle cienkie. Dla porównania grubość większości czytników to ok. 8-9 mm.

Przesyłanie plików na Sony DPT-CP1 jest możliwe przesyłanie plików za pomocą aplikacji na desktopa lub urządzenie mobilne. Czytnik wyposażony jest w 16 GB pamięci wewnętrznej, moduł Bluetooth ver. 4.2 oraz WiFi. Nie znajdziemy tu wejścia na kartę microSD.

Sony DPT-CP 3 obsługuje pliki PDF i umożliwia dodawanie w nich odręcznych notatek. Urządzenie pozwoli także na korzystanie z szyfrowania plików i opcji ochrony ich za pomocą hasła.

Sony DPT
Podsumowanie zamówienia Sony DPT-CP1 z wysyłką do Polski

Urządzenie ma trafić do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych z początkiem czerwca i kosztować niebagatelną sumę $599,99. Można je zamówić w Amazon.com. Z wysyłką i opłatami celnymi przyjdzie nam zapłacić $777,62, czyli prawie 2890 zł.

Sony DPT-CP 3 to dość specyficzne urządzenie o wąskim polu zastosowania, jest raczej nakierowane na odbiorców biznesowych, tam gdzie trzeba wertować i analizować tony dokumentów.

Jest to kolejny czytnik z ponad dziesięciocalowym ekranem, który ukazał się na rynku w tym roku i zapewne nie ostatni.

Źródła:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz