wtorek, 22 maja 2018

Kindle Paperwhite 3 przeceniony we Amazon.fr o 40 euro z okazji Dnia Matki (zakończona)

Ledwie skończyła się promocja z okazji Dnia Matki w niemieckim Amazonie, przyszedł czas na przecenę we francuskim.

promocja na Kindle Paperwhite 3 z okazji Dnia Matki we francuskim Amazonie

O co tu chodzi? Dzień Matki obchodzony jest w różnych krajach w różnym terminie. W Niemczech jest to druga niedziela maja (w tym roku 13 maja), a we Francji ostatnia.

Mimo, że to niemiecki Amazon.de jest wydawałoby się jest przeznaczony do obsługi klientów z Polski, ma w końcu polską wersję językową, czytnik można także zamówić we francuskim oddziale.

Normalna cena Kindle Paperwhite 3 we francuskim oddziale Amazonu to 139,99 euro, a po przecenie 99,99 euro. Koszt czytnika zamawianego do Polski po uwzględnieniu kosztów wysyłki (5,73 euro) i różnicy w stawkach podatku VAT wyniesie 108,21 euro (czyli ok. 467 zł).

Amazon tradycyjnie zaproponuje zapłatę w złotówkach po swoim kursie. Wtedy suma zamówienia wyniesie 493,92 zł. Jeśli nie macie konta, które pozwala na płatność kartą w euro bez nadmiernych opłat za przewalutowanie, to wybór zapłaty w złotych może się okazać korzystniejszym rozwiązaniem.

ekran końcowy zamówienia Kindle Paperwhite 3 w promocji na amazon.fr
Podsumowanie zamówienia na Kindle Paperwhite 3 w Amazon.fr

Co ciekawe – Kindle Paperwhite 3 po przecenie w niemieckim Amazonie kosztował niemal tyle samo – 108,52 euro, ale dzięki nieco korzystniejszemu kursowi proponowna przez Amazon zapłata w złotówkach wynosiła 473,78.

Pewnym mankamentem zakupu we francuskim Amazonie może być bariera językowa. Tu pomocą może być funkcja „przetłumacz stronę” w Google Chrome.

Kindle Paperwhite 3 z ekranem E Ink Carta 300 ppi

Promocja we francuskim oddziale Amazonu kolejna dobra okazja do nabycia Kindle Paperwhite 3 sprawdzonego czytnika Amazonu z ekranem E Ink Carta o przekątnej 6 cali, najwyższej dostępnej na rynku gęstości siatki pikseli – 300 ppi oraz podświetleniem ekranu. Przecena zapewne nie dłużej niż do niedzieli 27 maja, kiedy wypada francuski Dzień Matki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz