poniedziałek, 14 maja 2018

Legimi w wannie i w dużym formacie na PocketBook Aqua 2 i PocketBook InkPad 3

Kolejne dwa czytniki firmy PocketBook doczekały się aplikacji Legimi.

PocketBook Aqua 2 i PocketBook InkPad 3 zyskują aplikację Legimi

Legimi to najpopularniejsza na polskim rynku usługa związana z e-czytelnictwem. W ramach abonamentu można uzyskać dostęp do 25 000 e-booków i audiobooków. Z usługi można korzystać na urządzeniach mobilnych z system Android i IOS.

Ogółem za dostęp do oferty e-booków w Legimi zapłacimy miesięcznie 39,99 zł bez umowy lub 32,99 zł, jeśli zdecydujemy się na dwunastomiesięczną umowę.

Pakiet w wersji poszerzonej o audiobooki to wydatek 44,99 zł bez umowy lub 39,99 zł miesięcznie z umową na 12 miesięcy. Cennik Legimi znajdziecie tutaj.

Legimi dość wcześnie pomyślało o użytkownikach czytników, najpierw udostępniając swoją ofertę na czytnikach z Androidem Onyx Boox (Onyx Boox Afterglow, Onyx Boox Storia, Onyx Boox Afteglow 2, Onyx Boox Lynx), a następnie InkBOOK (InkBOOK Onyx, InkBOOK Classic 2, InkBOOK Prime, InkBOOK 8).

Jesienią 2016 r. do grona obsługiwanych czytników dołaczyły PocketBook Touch Lux 2 i PocketBook Touch Lux 3, a rok później PocketBook Touch HD i PocketBook Touch HD 2.

Jakie są różnice w korzystaniu pomiędzy aplikacją Legimi na Androida a wersją na czytniki PocketBook?

Legimi na czytnikach PocketBook

Na czytnikach PocketBook aplikacja Legimi służy do tylko do pobrania dodanych na półkę e-booków i podziwiania statystyk. Pobrane e-booki  otwierane w domyślnej aplikacji czytnika i traktowane jak inne książki spoza Legimi.

Ma to swoje dobre strony, bo jest możliwość dodawania zaznaczeń, zakładek i korzystania ze słownika. Płynniej działa też zmiana stron. Działanie aplikacji Legimi omawiałem przy okazji recenzji czytnika PocketBook Touch HD 2.

Minusem jest fakt, że nie możemy przeszukiwać katalogu usługi z poziomu czytnika. Książki dodajemy na swoją wirtualną półkę za pomocą aplikacji mobilnej lub logując się na konto w Legimi w przeglądarce internetowej.

Legimi na czytnikach InkBOOK

Aplikacja androidowa w wersji zoptymalizowanej na czytniki pozwala na przeglądanie oferty i samodzielne dodawania e-booków na półkę.

Z drugiej strony czasami pojawia się irytujący komunikat „wczytywanie” przy zmianie stron. Nie skorzystamy na niej również ze słownika. Nie ma też możliwość dodania zaznaczeń. Działanie aplikacji Legimi w wersji zoptymalizowanej na czytniki przedstawiam w recenzji InkBOOK Classic 2 oraz w recenzji Onyx Boox Note, gdzie porównałem ją z aplikacją Legimi z Google Play.

Okrojone Legimi na Kindle

Od jesieni 2017 r. Legimi jest także dostępne na dotykowych czytnikach Kindle (Kindle 7, Kindle Paperwhite, Kindle Voyage, Kindle Oasis), jednak ma kilka poważnych ograniczeń. Najważniejszym jest mniejszy wybór e-booków. W momencie startu usługi było to ok. 5 000 e-booków z ogólnej sumy ok. 20 000. Drugim ograniczeniem jest liczba e-booków, które można pobrać w miesiącu – 7 lub 10, w zależności od abonamentu. Trzeba tez zainstalować specjalną aplikację na komputerze i synchronizować ja z czytnikiem.

Legimi na PocketBook InkPad 3 i PocketBook Aqua 2

Teraz grono czytników obsługujących Legimi powiększyło się o PocketBook Aqua 2 i PocketBook InkPad 3. Aplikacja Legimi pojawi się na czytnikach wraz z aktualizacją oprogramowania. Oba urządzenia wyposażone są wyposażone w funkcje TTS (text-to-speech) – zamiany tekstu na mowę.

Czytnik PocketBook Aqua 2 połozony na pudełku

Czytnik PocketBook Aqua 2 wyróżnia wodoodporność. Jest on zatem pierwszym czytnikiem, na którym można korzystać z pełnej oferty Legimi w wannie. Więcej o urządzeniu znajdziecie w recenzji. Poniżej oferta kupna czytnika na czytio.pl i kilku innych sklepów internetowych.

PocketBook Aqua 2 na czytio.pl

PocketBook InkPad 3 to czytnik z ekranem o przekątnej 7,8 cali i siatce pikseli 300 ppi. Dla porównania ośmiocalowy InkBOOK 8 oferował zaledwie 160 ppi. Mimo dużego ekranu PockeBook InkPad 3 jest stosunkowo lekki, ważąc zaledwie 210 g.

Poniżej oferta czytnika na czytio.pl i innych sklepach internetowych.

PocketBook InkPad 3 na czytio.pl

Cieszy fakt, że Legimi stara się o zapewnienie jak największej dostępności swojej oferty na czytnikach. Współpraca poznańskiej firmy z PocketBook jest także korzystania dla producenta czytników. Wprowadzenie aplikacji Legimi w PocketBook InkPad 3 i PocketBook Aqua 2 moim zdaniem wpłynie na podniesienie atrakcyjności tych urządzeń na polskim rynku czytników.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz