poniedziałek, 19 marca 2018

Wielkanocna promocja na Kindle. Paperwhite 3 przeceniony o 45 euro, Kindle 8 o 20 euro

Przy okazji opisywania promocji we włoskim Amazonie, zasugerowałem, że warto zaczekać na wielkanocną w niemieckim.

Kindle Paperwhite 3 i Kindle 8 przecenione w wielkanocnej promocji na Amazon.de

Nie trzeba było długo czekać i Kindle Paperwhite 3 został przeceniony w Amazon.de o 45 euro we wszystkich wariantach. Jest to chyba największa z dotychczasowych obniżek na ten czytnik. Do tej pory zdarzały się przeceny sięgające nie więcej niż 40 euro.

Oznacza to, że za czytnik w wersji z WiFi bez reklam z wysyłką do Polski zapłacimy 98,18 euro, czyli zaledwie ok. 415 zł.

podsumowanie transakcji zakupu Kindle Paperwhite 3 w wielkanocnej promocji z 2018 r.

Kindle Paperwhite 3 mimo upływu prawie 3 lat od premiery to ciągle dobry czytnik z ekranem E Ink Carta o rozdzielczości 300 ppi.

czytnik e-booków Kindle Paperwhite 3

Różnica między ceną dla klientów w Niemczech (94,99 euro), a ceną czytnika wysyłanego do Polski (98,19 euro), wynika z różnic w wysokości stawek podatku VAT (19 % - w Niemczech, 23 % – w Polsce).

alt=

Tradycyjnie Amazon zaproponuje nam zapłatę w złotówkach, co da w rezultacie sumę ok. 440 zł.

Za podstawowy Kindle 8 zapłacimy 62 euro (czyli ok. 262 zł). Tu również Amazon zaproponuje domyślnie zapłatę w polskiej walucie, w kwocie 278,32 zł. Korzystniejszym rozwiązaniem powinna okazać się zapłata w euro.

Oba czytniki można kupić jeszcze taniej, wybierając wersje z reklamami. Za Kindle Paperwhite 3 zapłacimy wówczas 74,99 euro, a za Kindle 8 – 49,99 euro. Trzeba pamiętać, że wtedy Amazon nie wysyła czytników do Polski.

Można towar zamówić na adres w Niemczech, korzystając z uprzejmości znajomych lub usług firm pośredniczących w przekierowywaniu paczek.

Obecna wielkanocna promocja to może być z jedna z lepszych okazji do zaopatrzenia się w czytnik Amazonu w I połowie roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz