Kindle Paperwhite 3 przeceniony o 30 euro na Dzień Ojca

Mamy powtórkę z promocji z poprzedniego roku. We włoskim Amazonie z okazji „Dnia Ojca” Kindle Paperwhite 3 został przeceniony o 30 euro.

Festa del Papa - przeceny we włoskim Amazonie z okazji Dnia Ojca

We Włoszech Dzień Ojca obchodzony 19 marca, kiedy przypada wspomnienie św. Józefa. Z tej okazji cena Kindle Paperwhite 3 we wszystkich wariantach na Amazon.it została obniżona o 30 euro.

Kindle Paperwhite 3 - czytnik e-booków firmy Amazon
Kindle Paperwhite 3 z podświetleniem i ekranem E Ink Carta o rozdzielczości 300 ppi

Czy oznacza to, że zamawiając w Amazon.it z dostawą do Polski zamiast 139,99 euro zapłacimy 109,99?

Cena Kindle Paperwhite 3 Amazon.it z wysyłką do Polski

Nie. Włoski Amazon do ceny czytnika dolicza jeszcze dodatkowo koszty wysyłki w kwocie 6,02 euro. Stąd po uwzględniu korekty wynikającej z różnicy w stawkach VAT za Kindle Paperwhite 3 w wersji tylko z WiFi i bez reklam przyjdzie zapłacić 116,62 euro (ok. 492 zł)

Amazon zaproponuje nam zapłatę w złotówkach. Ujrzymy wówczas kwotę 523,39 PLN do zapłaty. Zatem z reguły o ile nasz bank nie liczy sobie zbyt wiele za przewalutowanie, korzystniejszym rozwiązaniem okaże się płatność w euro.

Włoska promocja „ojcowska” to dobra okazja do nabycia Kindle Paperwhite, ale na pewno nie najlepsza z możliwych.

W zeszłym roku przed świętami wielkanocnymi w niemieckim Amazonie z darmową wysyłką do Polski czytnik ten został przeceniony aż o 40 euro i nie zdziwiłbym, gdyby podobna promocja wystartowała w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Aktualizacja

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami w Amazon.de wystartowało wielkanocna przecena czytników Kindle Paperwhite 3 i Kindle 8.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz