środa, 17 września 2014

Ostry, drogi i czuły - taki będzie Kindle Voyage, nowy czytnik Amazonu

Po wyjątkowo nieurodzajnym w plotki lecie o nowym Kindle, doczekaliśmy się potoku doniesień, których źródłem są zrzuty ekranów ze stron Amazonu. Według tych doniesień od listopada do sprzedaży ma trafić nowy czytnik Amazonu - Kindle Voyage.

Kindle Voyage - nowy czytnik Amazonu

Nowy czytnik będzie:

  • miał ekran o przekątnej 6-cali i rozdzielczości 1440 x 1080px, czyli 300 ppi - oznacza to największą gęstość pikseli dostępną na rynku (następne na liście z 262 są Onyx T68 i Kobo Aura HD)
  • wyposażony  w czujnik pozwalający na dostosowanie podświetlenia ekranu do intensywności zewnętrznego światła (tu Amazon palmę pierwszeństwa musi oddać czytnikowi PocketBook Sense)
  • cieńszy i lżejszy od Kindle Paperwhite (185 g - 203 g., 8 mm - 9 mm)
  • dostępny prawdopodobnie od 4 listopada w dwóch wersjach z wifi i 3g.

Cena czytnika Kindle Voyage w wersji z wifi ma wynieść 189, a wersji z 3g - 249 euro. Powiem szczerze, że największym zaskoczeniem jest cena. W kolejnych premierach cena nowego czytnika Amazonu albo spadała, albo utrzymywała się na poziomie ceny poprzednika. Z tego względu wydaje się, że Kindle Voyage będzie dostępny równolegle obok Kindle Paperwhite.

Swojego następcy ma doczekać się również podstawowy Kindle (tzw. Classic, Kindle 4 - wersja grafitowa z 2011 r., Kindle 5 - wersja czarna z 2012 r.). Wiadomo jednak o nim na razie tylko tyle, że miałby mieć dotykowy ekran, a wersja z reklamami w Niemczech miałaby kosztować 59 euro.

Wydaje się, że w ciągu najbliższych dni jeśli nie godzin można się spodziewać bliższych i bardziej precyzyjnych informacji dotyczących nowych czytników.

Aktualizacja:

W 2018 r. Kindle Voyage został wycofany z oferty Amazonu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz