sobota, 27 września 2014

Aplikacja Legimi wreszcie działa na Onyx T68 Lynx

[

Przedstawiając Onyx T68 - pierwszy czytnik z ekranem 6,8 cala, Androidem z możliwością instalowania aplikacji z Google Play, zaznaczyłem, że niestety nie działa na nim aplikacja Legimi umożliwiająca korzystanie z 5 tysięcy e-booków w ramach usługi abonamentowej.

Było to spore rozczarowanie dla tych osób, które zdecydowały się na zakup Onyx T68, licząc na możliwość  korzystania na czytniku z abonamentowej oferty Legimi.

Teraz sytuacja uległa zmianie. Jak zauważył Airs na forum.eksiazki.org Onyx T68 dołączył do wąskiego grona czytników (Onyx C65 Afterglow i Onyx C65 Storia), na których działa aplikacja Legimi.

Usługa czytanie bez limitu,  Legimi wprowadziło jesienią 2012 r. wywołało to popłoch wśród części wydawców, którzy sprzeciwili się dystrybucji. Po krótkim czytanie bez limitu wróciło do oferty Legimi w nieco okrojonej formie. Jej mankamentem był brak dostępności na czytnikach. Sytuacja uległa zmianie pod koniec 2013 r., kiedy do sprzedaży trafił czytniki Onyxa z serii C65 - Storia i Afterglow z Androidem i możliwością instalowania własnych aplikacji. Do tej pory oferta czytania bez limitu przypominała lizanie lodów przez szybę.

Obecnie oferta Legimi jest dostępna w czterech wariantach cenowych. Za 32,99 użytkownik zyskuje miesięczny dostęp ok. 5000 ofercie Legimi, obejmującej dzieła min. takich autorów jak Stanisław Lem, Zygmunt Miłoszewski, Paulo Coelho, Stephen King, Jerzy Pilch, Andrzej Pilipiuk. Może liczebnie oferta Legimi blado wypada przy setkach tysięcy Kindle Unlimited, ale jeśli chodzi o wartość nazwisk, to Legimi nie ma się czego wstydzić. Firma jest również pierwszą i na razie jedyną na polskim rynku e-booków skierowała swoją abonamentową ofertę także do posiadaczy czytników.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz