piątek, 6 lipca 2018

Kindle Voyage wycofany z oferty Amazonu

Powtarzające się przeceny były pretekstem do spekulacji, czy Kindle Voyage wypadnie z oferty Amazonu.

Czytnik Kindle Voyage wycofany z oferty Amazonu

Po niemal czterech latach od wejścia na rynek, pierwszy czytnik z ekranem E Ink Carta z 300 ppi został wycofany bez ze sprzedaży.

Kindle Voyage miał swoją premierę jesienią 2014 r. Był wtedy pierwszym czytnikiem z ekranem E Ink Carta o gęstości siatki pikseli 300 ppi.

Kindle Voyage z fizycznymi przyciskami i ekranem E Ink Carta 300 ppi

O ile wcześniej, ceny kolejnych czytników Kindle spadały, to Voyage kosztował wyraźnie więcej niż Kindle Paperwhite 2 i był początkiem lansowania segmentu premium.

Charakterystyczną cechą czytnika były sensoryczne przyciski do zmiany stron na bocznych ramkach. Czytnik tez ważył nieco mniej od Kindle Paperwhite 3 i miał nieco cieńszą obudowę.

Po wprowadzeniu Kindle Oasis i Kindle Oasis 2 pozycja Kindle Voyage spadła. Na jego wycofanie ze sprzedaży zanosiło się już od pewnego czasu. Dopiero w ostatnich dniach czytnik został wycofany z obsługującego Polskę amazon.de.

Jego miejsce na grafice wyświetlanej dla polskich klientów, przedstawiającej „trójkę” czytnikową, zajął Kindle Oasis 2, który… nie jest wysyłany do Polski.

Klienci z Polski na sliderze Amazonu zamiast wyświetlanego wcześniej Kindle Voyage zobaczą Kindle Oasis 2

Nasuwa się pytanie, czy można się spodziewać następcy. Moim zdaniem, na razie Kindle Oasis 2 rozsiądzie się wygodnie jako jedyny czytnik z „wyższej półki” w ofercie Amazonu.

Nie zdziwiłbym się, gdyby w tym roku także wycofany został Kindle Paperwhite 3 i pojawił się nowy czytnik z nowym wzornictwem i regulacją barwy podświetlenia.

Kindle Voyage został wycofany z oferty głównej Amazonu, ale wciąż można na Amazon.de znaleźć używane lub „odświeżane” egzemplarze. Czytnik jest także dostępny w polskich sklepach internetowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz