niedziela, 9 marca 2014

PocketBook Ultra - najlepszym przyjacielem studenta?

Firma Pocketbook nie ustaje w czytnikowym wyścigu zbrojeń. Ledwie trafił na rynek czytnik Pocketbook Touch Lux 2 i  pojawiła się zapowiedź odpornego na wodę Pocketbook Aqua, światło dzienne ujrzały się pogłoski o kolejnym urządzeniu - Pocketbook Ultra.

Pierwszą nowością w PocketBook Ultra ma być ekran w technologii E Ink Carta, oferującej nieco lepszy kontrast niż ekrany E Ink Pearl. Warto przypomnieć, że jedynym czytnikiem z ekranem E Ink Carta pozostaje Kindle Paperwhite 2.

Jeśli wierzyć doniesieniom, to poważnej zmianie uległoby również wzornictwo czytnika, w stosunku do poprzednich modeli - Pocketbook Touch Lux czy Pocketbook Touch. Górne rogi czytnika obudowy miałyby być bardziej kanciaste, dolne - zaokrąglone podobnie jak w poprzednich modelach.

Istotną modyfikacją mogą być przyciski umieszczone z tyłu obudowy po bokach, a nie jak do tej pory pod ekranem. Trudno mi sobie wyobrazić, by było to rozwiązania pozwalającą na komfortową zmianę stron.

I wreszcie pora na gwóźdź programy - aparat. Zapytacie: po co w czytniku aparat? Oczywiście nie po to by robić sobie i otoczeniu focie w przerwach między lekturą, ale po to by fotografować... książki. Tu przypominają mi się czasy studenckie i kilogramy kserówek zalegających po szafach. Później z pomocą przychodził aparat cyfrowy, ale zdjęcia trzeba było zgrać na laptopa, czasem trochę wyedytować. A tu... jeśliby czytnik pozwalał w miarę wygodnie zrobić sobie książkę elektroniczną z drukowanej, to zasłużyłby na miano "najlepszego przyjaciela studenta" i "wroga numer 1 wydawcy". Idealnie by było, gdyby urządzenie potrafiło "wyłowić" z wykonanych zdjęć warstwę tekstową. Warto zaznaczyć, że firma Abby dostarczająca słowniki do urządzeń ma swojej ofercie oprogramowanie do rozpoznawania tekstu. Na zdjęciach czytnika widoczna jest również mała lampa błyskowa.

Pamiętamy, że Pocketbook wprowadził w swoich dotykowych urządzeniach synchronizacją z Dropboksem, więc można oczekiwać, że wykonane czytnikiem zdjęcia, będzie można również w prosty sposób przenieść na komputer.

źródła:

allesebook.de

eeevolution.it

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz