poniedziałek, 3 marca 2014

Pocketbook Aqua - czytnik odporny na wodę i niepogodę

Firma Pocketbook nie spoczywa na laurach i wprowadza na rynek kolejne urządzenie. Czytniki e-booków nie należą do urządzeń szczególnie odpornych na uszkodzenia mechaniczne lub zalanie płynem. Stąd czytanie w wannie czy na plaży wiąże się z ryzykiem uszkodzenia czytnika.

Pocketbook jeszcze w marcu wprowadzi do swojej oferty nowe urządzenie o nazwie Pocketbook Aqua, którego główną cechą będzie odporność na wodę i kurz, ze stopniem ochrony IP57. Oznacza to, że czytnik chroniony jest przed zapyleniem i powinien działać przynajmniej pół godziny w zanurzeniu w wodzie na głębokość 1 metra.

Jeśli chodzi o pozostałe funkcjonalności, to Pocketbook Aqua nie wiele różni się od Pocketbook Basic Touch

Pocketbook Aqua - czytnik odporny na wodę i niepogodę

Podstawowe cechy Pocketboook Aqua to:

  • Procesor 1GHz RAM256 MB
  • Wbudowana pamięć 4 GB (pojemność może różnić się w zależności od konfiguracji oprogramowania)
  • Akumulator litowo-jonowy, 1500 mAh, 3,7 volta, długość pracy baterii do 8000 zmian stron (w zależności od ustawień i sposobu użytkowania)
  • moduł Wi-Fi*Wi-Fi (802.11 b/g/n)
  • Obsługiwane formaty PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML,
  • słownik
  • Preinstalowane aplikacje i usługi: ReadRate, DropBox, Send-to-PocketBook, BookStore, przeglądarka Internetu, czytnik kanałów RSS, kalkulator, zegar, kalendarz, gry: szachy, pasjans, Sudoku, węże, Scribble, przeglądarka zdjęć
  • Wymiary: 174,4 х 114,6 х 9 mm
  • Waga: 170 g

Pocketbook Aqua jest także nieco lżejszy od Basic Touch. Urządzenie zostanie zaprezentowane paryskich targach Salon du Livre w dniach 21-24 marca. Na polski rynek urządzenie ma trafić w kwietniu. Cena czytnika na razie nie jest znana. Wydaje się, że Pocketbook Aqua ma szansę wypełnić pewną lukę na rynku czytników, na którym dotychczas brakowało urządzeń odpornych na kurz lub wodę.

Urządzenie ma kosztować 109 euro, czyli ok. 450 zł.

Inne wodoodporne czytniki są wyposażone w podświetlenie ekranu to:

Kobo Aura H2O ekran 6,8 cala

Kobo H2O edition 2 ekran 6,8 cala

Tolino Vision 4HD ekran 6 cali

Kobo Aura One ekran 7,8 cala

W maju 2017 r. pojawił się nowy wodoodporny czytnik PocketBook Aqua 2 z wyższą rozdzielczością i podświetleniem ekranu.

aktualizacja: 2017.05.14

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz