poniedziałek, 30 lipca 2012

Iriver Story HD za 499 zł w Empiku

Iriver Story HD to jedno z ciekawszych urządzeń, jakie pojawiły się w zeszłym roku na rynku.

czytnik ebooków Iriver Story HD

Wielkiej kariery jednak nie zrobił. Specyfiką tego urządzenia jest wysoka rozdzielczość ekranu 1024 x 768 pikseli (niemal wszystkie pozostałe mają rozdzielczość 800 x 600 pikseli). Iriver Story HD posiada klawiaturę i oryginalny, podłużny, wąski klawisz do nawigacji. Mam pewien sentyment do tego urządzenia, ponieważ był to pierwszy czytnik ebooków z eInk, jaki miałem w rękach. Do zalet Irivera należy również duża liczba obsługiwanych formatów (DOC(x), PPT(x), XLS(x), HWP, Zip (JPG, BMP, PNG, GIF), EPUB, PDF, (EPUB/PDF) (w tym z Adobe DRM). Ekran jest niestety trochę bardziej szary. Wrażenie to wzmacnia biała obudowa. W urządzeniu zamiast ekranu eInk Pearl znajdziemy eInk LG-Electronics. Wersje sprowadzane do Polski nie posiadają modułu wifi.

Poniżej porównanie Amazon Kindle 3 i Iriver Story HD

Iriver Story HD w Stanach Zjednoczonych nie zrobił wielkiej kariery i kilka miesięcy temu można było spotkać przeceny tego czytnika sięgające 49,99 $. Nieco wyższa rozdzielczość, tak podkreślana przez sprzedawców, nie robi wrażenia. Jednocześnie wolniej otwierające się pliki, brak niektórych opcji (np. robienie notatatek lub zaznaczania tekstu) ustawień przemawiają na niekorzyść tego czytnika e-booków. Przed pół roku Iriver Story HD kosztował w Empiku ok. 650 zł.

Po przecenie czytnika Prestigio 3562b w Euro RTV-AGD, wyprzedaży czytników Onyx Boox X61E na nexto.pl to kolejna ciekawa czytnikowa promocja tego lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz