niedziela, 24 czerwca 2018

Letnia promocja Amazon.de: Kindle Paperwhite 3 i Kindle 8 tańsze o 20 euro (archiwalny)

Amazon przyzwyczaił nas do regularnych promocji. W tym roku czytniki Amazonu były już kilkakrotnie przeceniane.

Kindle w Amazon.de

Wraz z rozpoczęciem lata przyszła kolejna promocja, którą objęte zostały: Kindle Paperwhite 3 i Kindle 8. Oba czytniki zostały przecenione o 20 euro.

W przeszłości cena Kindle Paperwhite 3 była obniżana nawet o 40 euro, więc przecena w wysokości 20 euro w przypadku tego czytnika wielkiego wrażenia nie robi.

Przy zamówieniu Kindle Paperwhite 3 w wysyłanego do Polski  w wersji bez reklam (ohne Spezialangebote) otrzymamy kwotę do zapłaty 124,02 euro, czyli ok. 536 zł.

Dlaczego 124,02 a nie 119,99 euro? Rozbieżność między ceną czytnika wysyłanego do Niemiec a czytnika wysyłanego do Polski wynika z różnić pomiędzy stawkami podatku VAT.

Możemy tradycyjnie zapłacić kartą. Wtedy Amazon zaproponuje nam przeliczenie na złotówki i płatność w wysokości 570,71 zł. Korzystniejsza może okazać się płatność w euro, o ile bank nie zainkasuje zbyt sowitej prowizji za przewalutowanie.

kindke Paperwhite 3 - podsumowanie transakcji

Nowością jest możliwość zapłaty przelewem bankowym za pośrednictwem usługi Przelewy24. Wówczas kwota do zapłaty w złotówkach wyniesie 562,39 zł. Jest to lepsza opcja niż płatność w złotówkach kartą po kursie wyznaczonym przez Amazon.

Amazon.de wprowadza możliwość płatności przelewem z wykorzystaniem usługi Przelewy24

Kindle Paperwhite 3 to czytnik z porządnym ekranem E Ink Carta o najwyższej dostępnej na rynku rozdzielczości (300 ppi)  wbudowanym podświetleniem ekranu.

Kindle Paperwhite 3 – „stary”, ale „jary”

Jednak te samo 20 euro przeceny w przypadku tańszego Kindle 8 robi nieco lepsze wrażenie. Za czytnik wysyłany do Polski w wersji bez reklam zapłacimy 62 euro (ok. 268 zł). Przy wybranej płatności kartą Amazon zaproponuje zapłatę w polskiej walucie w kwocie 285,31 zł.

Kindle 8 – podsumowanie transakcji
Kindle 8 – podsumowanie transakcji

Jeśli wybierzemy płatność przelewem  za pośrednictwem usługi Przelewy24, to zapłacimy 281,15 zł.

Kindle 8 to podstawowy model, z ekranem starszej generacji E Ink Pearl, o mniejszej rozdzielczości ekranu (167 ppi) i bez podświetlenia.

Kindle 8 – podstawowy czytnik Amazonu z ekranem E Ink Pearl, 800 x 600 pikseli
Kindle 8 – najtańszy czytnik Amazonu z ekranem E Ink Pearl, 800 x 600 pikseli

Zarówno Kindle Paperwhite 3 i Kindle 8 można kupić jeszcze taniej, zamawiając wersje z reklamami, które kosztują odpowiednio 99,99 i 49,99 euro. Czytniki te można zamówić na adres w Niemczech. Można skorzystać z firm pośredniczących w przesyłaniu paczek lub pomocy znajomych mieszkających w Niemczech.

Nie wiadomo, jak długo potrwa promocja. Z kaskady przecen czytników Kindle w Amazonie płynie następująca nauka: nie warto kupować czytników po zwykłej cenie, skoro prawie w każdym miesiącu pojawia się jakaś promocja.

Nowością i ułatwieniem dla klientów z Polski jest wprowadzenie płatności z wykorzystaniem usługi przelewy24. Jest to ukłon w stronę polskich klientów, którzy są w większym stopniu oswojeni z płatnościami przelewami, a z pewną rezerwą podchodzą do internetowych płatności kartami płatniczymi.

Dokonując udanych zakupów z podanych wyżej linków, wspieracie mnie moralnie i materialnie do dalszej pracy nad blogiem, za co serdecznie dziękuję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz