niedziela, 10 czerwca 2018

Kindle 8 przeceniony o 15 euro w Amazon.de (archiwalny)

W Amazon.de nastał czas przedwakacyjnych promocji. Jeszcze nie skończyła się niedawno opisywana promocja na Kindle Paperwhite 3 a przeceniony został podstawowy dotykowy Kindle.

Podstawowy Kindle jest wyposażony w trochę już dziś ekran E Ink Pearl o rozdzielczości 800 x 600 pikseli. Oprogramowanie ma zbliżone do tego znanego z Kindle Paperwhite. Czytnik bywa określany jako Kindle 8, choć w Amazonie to prostu „Kindle”.

Kindle 8 – czytnik z dotykowym ekranem E Ink Pearl o rozdzielczości 800 x 600 pikseli.

Czytnik został przeceniony o 15 euro w Amazon.de. Warto pamiętać, że niemiecki oddział Amazonu posiada polską wersję językową. Za Kindle 8 w wersji bez reklam (ohne Spezialangebote) z wysyłką do Polski zapłacimy 67,17 euro czyli ok. 288 zł.

Kindle 8 – podsumowanie zamówienia

Amazon zaproponuje zapłatę w złotówkach. Wówczas kwota transakcji wyniesie 305,81 zł. Jeśli jesteście pewni, że Wasz bank nie policzy dodatkowej prowizji za transakcję walutową, to korzystniejsza może się okazać zapłata w euro

Czytnik jest także dostępny w wersji z reklamami za 54,99 euro (ok. 235 zł), ale nie jest ona wysyłana do Polski. Można w takim wypadku skorzystać z pomocy z pośrednictwa znajomych mieszkających w Niemczech. Są wprawdzie firmy, które pośredniczą w przekazaniu przesyłek, ale skorzystanie z ich usług wcale nie musi okazać korzystniejsze niż zamówienie wersji z reklamami do Polski.

Kindle 8 mimo starszego ekranu E Ink Pearl, to nadal solidny czytnik, zapewniający dostęp do takich funkcji, jak dobra obsługa słownika, wysyłka własnych plików za pośrednictwem adresu e-mail, możliwość porządkowania e-booków za pomocą kolekcji. Kindle 8 może być dobrym rozwiązaniem czytnik „na próbę”, dla osób które chcą spróbować przygody z e-bookami albo jako czytnik „rezerwowy”

Alternatyw w podobnym przedziale cenowym nie ma zbyt wiele. Poniżej kilka propozycji:

Dokonując udanego zakupu z podanych linków wspieracie mnie moralnie i materialnie do dalszej pracy nad blogiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz