Kindle Papewhite 3 tańszy o 40 euro w wakacyjnej promocji (archiwalny)

Po raz kolejny Kindle Paperwhite 3 doczekał się przeceny w niemieckim Amazonie.

przedwakacyjna przecena na Kindle Paperwhite 3 w Amazon.de

Po majowej nawałnicy promocji z okazji Dnia Matki, trochę nieoczekiwanie nastąpiła kolejna obniżka cen. Tym razem w Amazon.de Kindle Paperwhite 3 został przeceniony o 40 euro.

Kindle Paperwhite 3 to czytnik z wbudowanym podświetlenie i ekranem E Ink Carta o przekątnej 6 cali i najwyższej dostępnej na rynku rozdzielczości 1448 x 1072 pikseli (300 ppi).

Dla porównania inne czytniki z ekranem E Ink Carta o tej samej rozdzielczości:

Przeceniony Kindle Paperwhite 3 mimo upływu 2,5 roku od premiery czytnika, to wciąż atrakcyjna oferta dla osób, które rozpoczynają przygodę z eczytaniem lub po prostu chcą,  wymienić czytnik na nowszy.

Kindle Paperwhite 3 z podświetleniem ekranu
Kindle Paperwhite 3 z wbudowanym podświetleniem ekranu

Dokonując zamówienia, warto pamiętać, że Amazon.de wysyła do Polski tylko wersję bez reklam (ohne Spezialangebote). Po przecenie kosztuje ona 99,99 euro.

Jednak końcowa suma do zapłaty w przypadku zamówienia do Polski wyniesie 103,36 euro (ok. 440 zł). Rozbieżność ta wynika z różnic w stawkach w podatku VAT.

Podsumowanie zamówienia na Kindle Paperwhite 3 w wersji bez reklam w Amazon.de

Amazon tradycyjnie zaproponuje zapłatę w złotówkach po swoim kursie (1 euro – ok. 4,55 zł). Da to w sumie kwotę 470,70 zł.

Jeśli macie pewność, że wasz bank nie pobierze dodatkowych prowizji za transakcję walutową, to korzystniejsze może być zapłata w euro.

Kindle Paperwhite 3 w wersji z reklamami (mit Spezialangebote) to jeszcze mniejszy wydatek, bo kosztuje zaledwie 79,99 euro (czyli ok. 341 zł).

Może być to dobre rozwiązanie jeśli mamy znajomych w Niemczech. Można też skorzystać z usług firm pośredniczących w przekazywaniu paczek, ale koszt przesyłki do Polski może skonsumować pokaźną część zaoszczędzonych w ten sposób pieniędzy.

Lepsza okazja do zakupu Paperwhite 3 w tym roku zdarzyła się tylko raz, kiedy przed Wielkanocą czytnik został przeceniony o 45 euro.

Chodzą wprawdzie słuchy o premierze następcy Kindle Paperwhite 3, ale trudno się tu spodziewać jakiś przełomowych rozwiązań. Najbardziej prawdopodobne wprowadzenie funkcji regulacji barwy podświetlenia.

Jeśli miałbym obstawiać termin premiery nowego czytnika, to postawiłbym na wrzesień. Być może poprzedzi ją „czyszcząca magazyny” promocja.

Dokonując udanego zakupu z podanych linków wspieracie mnie moralnie i materialnie do dalszej pracy nad blogiem.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza