InkBOOK Infinity i InkBOOK Explore – nowe czytniki Arta Techu z ekranami 7,8 i 10,3 cala

Od premiery ostatnich czytników firmy Arta Tech upłynęło już prawie półtora roku.

Jak donosi blog goodereader.com – wrocławska firma pracuje nad dwoma czytnikami z ekranami większymi niż standardowe 6 cali.

Aktualizacja: InkBOOK Explore z ekranem E Ink Carta 300 ppi, regulacją barwy podświetlenia dostępnych w przedsprzedaży za ok. 900 zł

InkBOOK Infinity – czytnik i notatnik

Pierwszym z czytników, nad którymi pracuje Arta Tech jest InkBOOK Infinity z ekranem o przekątnej 10,3 cala, rozdzielczości  1872×1404 pikseli (227 ppi - tyle wynika z obliczeń, Goodereader podaje 267 ppi). Czytnik będzie wyposażony w podświetlenie ekranu z możliwością regulacji barwy, działające w oparciu o 19 diod LED.

O InkBOOK Explore i InkBOOK Infinity znajdziesz także w relacji z Targów Książki w Krakowie 2018

Wewnątrz InkBOOK Infinity ma znaleźć się:

 • procesor 1GHZ i.MX6SL
 • 1GB pamięci  RAM,
 • 8GB pamięci wewnętrznej
 • wejście na kartę wewnętrzną microSD o pojemności do 32 GB
 • bateria 3000 mAh

Czytnik ma działać w oparciu o system operacyjny Android 6.0. Cena urządzenia na razie pozostaje niewiadomą. Firma podobno planuje kampanię crowdfundingową na Indiegogo.

Czytnik ma dość wąskie ramki obudowy. Na blogu goodereader.com opublikowana została fotografia InkBOOK Infinity.

InkBOOK Explore – (prawie) ośmiocalowiec dla mniej wymagających

Drugim z opracowywanych przez Arte Tech czytników jest InkBOOK Explore. Czytnik ma być wyposażony w ekran E Ink Carta o przekątnej 7,8 cali i siatką pikseli o gęstości 227 300 ppi, czyli tyle, ile mają  ekrany w PocketBook InkPad 3, Tolino Epos czy Kobo Aura One. Czytnik Arta Techu ma też być wyposażony w system regulacji barwy podświetlenia.

Zdjęcie czytnika InkBOOK Explorer opublikowane na blogu goodereader.com pokazuje urządzenie o układzie obudowy zbliżonym wyglądem do sześciocalowego InkBOOK Prime z ekranem zrównanym z ramką i parami bocznych przycisków do zmiany stron.

Z fotografii można wnioskować, że przyciski mają nieco inną konstrukcję niż w przypadku sześciocalowego czytnika. Z drugiej strony z grafiki zamieszczonej na swiatczytnkow.pl wynika, że tył czytnika będzie nawiązywał kształtem do poprzednich sześciocalowych modeli, jak InkBOOK Prime czy InkBOOK Classic 2.

O InkBOOK Explore ma działać w oparciu o system Android. Obok Wifi możemy się w nim spodziewać modułu Bluetooth. Na czytniku ma działać aplikacja Legimi.

Ciekaw jestem, jak nowy (prawie) ośmiocalowiec wypadnie w porównaniu z testowanym PocketBook InkPad 3.

Arta Tech stawia na duże ekrany

Ostatnim czytnikiem firmy z Wrocławia o większym niż standardowe 6 cali ekranie był InkBOOK 8 z ekranem E Ink Pearl o przekątnej 8 cali i nie imponującej rozdzielczości 1024 x 768, czyli o gęstości pikseli niższej w podstawowych sześciocalowcach Czytnik jakiś czas temu zniknął z oferty Arta Techu.

Wrocławska firma próbuje przy pomocy InkBOOK Infinity zagospodarować tą samą niszę na rynku, w którą celują takie urządzenia jak reMarkable i Onyx Boox Note, rozwijające koncepcje czytnika-notatnika.

Z kolei InkBOOK Explorer to pewnie propozycja obliczona w oczekiwania klientów szukających większego czytnika, ale mających mniejsze oczekiwania względem rozdzielczości ekranu.

Swoją drogą zastanawiam się, czy nazwa czytnika kojarząca się z niesławnej pamięci przeglądarką MicroSoftu, jest dobrym krokiem marketingowym. Wydaje się, że informacja o nowych czytnikach wyciekła trochę wbrew intencjom Arta Techu, sądząc z wypowiedzi autora bloga Goodereader zawartej w komentarzu.

Aktualizacja: 27.04.2017

Źródło:

3 komentarze:

 1. Skomentuję krótko, był samochód Olcit który udawał Citroena.

  OdpowiedzUsuń
 2. A kogóż mają udawać przyszłe cudeńka Arta Techu?

  OdpowiedzUsuń
 3. będą kolejną kopią produktów z fabryki boyue

  OdpowiedzUsuń