niedziela, 5 lipca 2015

Legimi idzie w ślady telekomów: Czytnik inkBOOK Onyx za 1 zł

Legimi już pokazało, że potrafi zaskoczyć ciekawymi rozwiązaniami na polskim rynku, kiedy wprowadziło abonamentową ofertę e-booków, zaskakując tym zarówno czytelników, ale chyba jeszcze bardziej wydawców. Następnie firma udostępniła ją na czytnikach Onyx z Androidem (Afterglow, Storia, Lynx). Nie była to jednak współpraca zbyt bliska, bo zamawiając w Legimi czytnik ku mojemu zdziwieniu urządzenie nie miało preinstalowanej aplikacji do korzystanie oferty abonamentowej.

Legimi: Czytnik za złotówkę. Ebooki bez limitu.

Legimi wypowiedziało wojnę sezonowi ogórkowemu, zapowiadając na 3 sierpnia start oferty "Czytnik za złotówkę. Ebooki bez limitu". Jest to nawiązanie do rozwiązania znanego z telekomów. Zawieramy długoterminową umowę, opłacając określony abonament, w zamian możemy nabyć po niższej cenie urządzenie.

Podobnie jest w przypadku oferty Legimi, w której przy zawarciu umowy na okres 24 miesięcy na korzystanie z usługi czytanie bez limitu, możemy kupić czytnik inkBOOK Onyx wraz z etui złotówkę. Przez 24 miesiące będziemy opłacać abonament w wysokości 44,49 zł, w zamian przez ten czas otrzymamy dostęp do 10 000 e-booków z oferty Legimi. Podsumowując przez ten czas zapłacimy 1067,76 zł, w zamian dostaniemy czytnik, który dziś możemy kupić za ok. 550 zł. Oferta jest również dostępna w wariantach na 6 i 12 miesięcy, ale co za tym idzie, cena czytnika jest odpowiednio większa.

Długość umowy24 miesiące12 miesięcy6 miesięcy
dodatkowy miesiąc gratis tak
cena czytnika 1 zł 299 zł 429 zł
opłata za miesiąc 44,99 zł
etui 0 zł
wysyłka 0 zł
oszczędność 205 zł 110 zł 82 zł

Czy ta oferta jest korzystna? To jest pojęcie względne, bo zależy od naszych literackich, czasu i zasobności portfela. Jeśli ktoś zamierza przez ten czas przeczytać jedną książką książkę miesięcznie, to nie będzie to korzystne pod względem finansowym. Z drugiej strony może nam pomóc w zmotywowaniu się do czytania, tak jak zapisanie się na kurs, pomaga w zmotywowaniu się do nauki obcego języka. Z drugiej strony jeśli czytanie ma nie być przyjemnością, a wysiłkiem podejmowanym, by osiągnąć inny, wyższy cel, to tylko wtedy warto się niego zmuszać.

Warto pamiętać, że w abonamencie Legimi znajdziemy zarówno nowości i bestsellery z ostatnich lat, jak i klasykę, którą i tak za darmo możemy ściągnąć z wolnelektury.pl.

Czy czytnik za złotówkę (czy też na raty) to oferta korzystna - jest kwestią względną. Nie ulega wątpliwości, że propozycja Legimi jest unikatowa, i to nie tylko w skali polskiego rynku e-booków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz