niedziela, 31 maja 2015

InkBOOK Onyx - nowy czytnik z ekranem E Ink Carta?

W ostatnich dniach do sprzedaży trafił kolejny czytnik z ekranem E Ink Carta. Dla tych, którzy czytali poprzedni wpis o nowej wersji czytnika Icarus Illumina z ekranem E Ink Carta, Inkbook pewnie wyda się dziwnie znajomy. Z zewnętrznych różnic to zwraca uwagę kolor i podpis pod ekranem. Reszta jeśli chodzi o ekran, podzespoły, wydaje się taka sama. Inkbook podobnie jak Icarus nie posiada obsługi dźwięku.

Na razie głównym źródłem wiedzy  o urządzeniu jest wpis użytkownika airs na forum.eksiazki.pl. We wpisie znajdziecie informację, że czytnik ma Androida 4.2.2 bez Google Play, ale z możliwością instalowania aplikacji. Tymczasem opisy aukcji na allegro i ofert w sklepach internetowych w specyfikacji urządzenia podają "system operacyjny Android 4.2.2 Google Play." W ciemno jestem skłonny przyznać rację użytkownikowi.

Z onyxowych wątków w czytniku znajdziemy aplikację Midiapolis umożliwiającą przechowywanie e-booków w chmurze. Z drugiej strony, wreszcie mamy czytnik nowej generacji z parą fizycznych przycisków na bocznych krawędziach. Jest to wreszcie pierwszy z ekranem E Ink Carta z obsługą w języku polskim. InkBOOK Onyx to wreszcie pierwszy czytnik z E Ink Carta i Androidem z możliwością instalowania własnych aplikacji, dostępny na polskim rynku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz